Kokosų vanduo kaip sportinių gėrimų alternatyva

Kokosų vanduo kaip sportinių gėrimų alternatyva

Kokosų vanduo – tai puikus gėrimas sportuojantiems (tačiau tik tuo atveju, jeigu fizinis krūvis nėra didelis). Šis jaunų kokosų riešutų skystis neturi daug riebalų ir kalorijų, tačiau pasižymi mineralinių medžiagų gausa.

JAV mokslininkų teigimu, kokosų vanduo turi tų pačių naudingųjų komponentų, kaip ir sportininkams skirti gėrimai, tik koncentracija daug didesnė. Pavyzdžiui, šiame skystyje kalio yra penkis kartus daugiau (1 500 mg/l) negu gėrimuose „Gatorade“ ar „Powerade“ (300 mg/l). Tai reiškia, kad kokosų vanduo greičiau papildo treniruočių metu prarasto kalio atsargas.

Tiesa, kalis reikalingas ne tik sportuojantiems žmonėms. Statistinio amerikiečio mityboje šio elemento nėra daug, tačiau natrio – gerokai daugiau nei reikėtų. Atlikti tyrimai rodo, kad toks disbalansas kenkia sveikatai, pavyzdžiui: vieno iš eksperimentų metu nustatyta, kad tiems žmonėms, kurie maitinosi tik nedaug kalio turinčiais produktais, tačiau suvartodavo daug natrio, rizika mirti nuo širdies ligos buvo didesnė du kartus, o tikimybė baigti gyvenimą anksčiau dėl kitų priežasčių – 50 %.

Tyrimai parodė, kad 330 g kokosų vandens kalio yra daugiau negu viename banane, o natrio – 400 mg/l (palyginimui: „Gatorade“ ir „Powerade“ – 600 mg/l). Magnio ir angliavanenių kokoso vandenyje yra maždaug tiek pat, kiek ir sportininkams skirtuose gėrimuose.

Vis dėlto tuo atveju, jeigu fizinis krūvis didelis, šiuo skysčiu pasikliauti nereikėtų: esmė ta, kad gausiai prakaituojantys žmonės netenka daugiau natrio nei kalio, ir kokosų vanduo nepadės atkurti šio disbalanso.

Komentarai