Neurobika – sportas protui

Neurobika – sportas protui

Ar kada nors bandėte valytis dantis kaire ranka, jei esate dešiniarankis ar tiesiog vaikščioti po namus užsimerkę? Jei ne, tuomet metas pabandyti, nes toks neįprastas įprastinių veiksmų atlikimas puikiai treniruoja smegenis.

Visame pasaulyje jau daugiau nei dešimtmetį vis labiau populiarėja labai paprasta, tačiau efektyvi smegenų lavinimo metodika – neurobika. Šią smegenų “aerobiką” išrado du amerikiečiai – neurobiologas Lawrence Katz ir rašytojas Manning Rubin. Jie rėmesi gerai visiems žinomu faktu: kuomet mes visą dieną atliekame vieną ir tą patį darbą, susikoncentruoti ties nauja užduotimi tampa labai sunku, nes atmintis susilpnėja, o kartu silpsta ir gebėjimas susikoncentruoti.

Seniau buvo manoma, kad pažeistos smegenų ląstelės neatsistato, tačiau dabar mokslininkai tvirtina priešingai. Pasirodo, kad tiek nervų, tiek smegenų ląstelės gali būti atkurtos pasitelkiant reguliarias psichikos treniruotes. Būtent šiam tikslui ir buvo sukurta neurobika.

Kad smegenys būtų nuolatos treniruojamos, o jų gebėjimas efektyviai dirbti nesumažėtų, reikia priversti jas nuolatos atlikti neįprastus veiksmus. Būtent tame ir yra visa neurobikos esmė: sulaužyti įprastą įvykių eigą, naujai daryti praktiškai visus kasdienius darbus, kuriuos atliekate net nesusimąstydami. Juk būtent tai, kad netikėta ir neįprasta, geriausiai stimuliuoja smegenis ir skatina jas veikti.

Daryti atminties gerinimo ir intelektualinių galimybių praplėtimo pratimus būtina bet kuriame amžiuje. Svarbiausia tai, kad treniruotis galite bet kokiu metu ir bet kokioje situacijoje: namuose, važiuodami į darbą, gamindami valgyti ar net prausdamiesi vonioje.

Keičiame smegenų pusrutulį. Jei esate dešiniarankis, tuomet valykite dantis, užsiseginėkite sagas ar valgykite su kaire ranka. Jei esate kairiarankis – darykite priešingai. Tokiu būdu aktyvuosite motorinę dešiniojo pusrutulio motorinę žievę. Šios srities aktyvavimas teigiamai veikia kūribiškumą.

2 psl. »

Komentarai (2)

Kamile 2012-02-15 15:41
Aš kairiarankė, bet tėvai ir mokytojai nuo mažens mokino viską daryti dešine ranka. Kol buvau maža, versdavo kankintis, bet kai suaugau, vis dėl to nusprendžiau, kad su kaire man patogiau, nors šiaip abi rankas valdau maždaug vienodai.
spa 2012-02-15 13:32
Aš dažnai bandau ir valgyti, ir įprastus darbus daryti kaire ranka. Iš pradžių buvo labai sunku, bet kuo toliau, tuo lengviau gaunasi :) Tikiuosi kada nors išmokti vienodai valdyti abi rankas.

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas