Priemonės, padedančios įveikti nemigą (II dalis, pabaiga)

Priemonės, padedančios įveikti nemigą (II dalis, pabaiga)

Pirmojoje šio straipsnio dalyje buvo kalbama apie trumpalaikius miego sutrikimus, kuriuos galima įveikti liaudies išmintimi. Tačiau tada, kai kankina ilgalaikė nemiga, vertėtų kreiptis į specialistus.

Šeimos gydytojo ar psichologo konsultacija yra reikalinga tada, kai vartodami augalinius preparatus net ir po keturių savaičių vis dar kenčiate dėl miego sutrikimų. Kartais nemiga gali būti depresijos, širdies ir plaučių ligų, skydliaukės sutrikimų, pakilusio kraujospūdžio simptomas. Ją gali sukelti ir tam tikri medikamentai (pvz., mažinantys apetitą) bei piknaudžiavimas alkoholiu.

Jei dažnai jaučiatės prislėgti ir liūdni

Jonažolė tiesiogiai veikia emocijas. Žmonės, linkę į depresyvias nuotaikas, dažnai praranda dvasinę pusiausvyrą. Moksliškai įrodyta, kad vartojant jonažolių preparatus, suaktyvinami hormonai, sukeliantys gerą nuotaiką. Stiprios koncentracijos preparatai, turintys ne mažiau kaip 300 mg jonažolių ekstrakto vienoje tabletėje, yra ne mažiau veiksmingi nei sintetiniai medikamentai, gelbstintys nuo lengvos ar vidutinio sunkumo depresijos. Jonažolių vartojimas sukelia vienintelį šalutinį poveikį: oda ima jautriau reaguoti į UV spindulius.

Profesionalų pagalba

Profesionalų pagalba reikalinga tik tada, kai gili depresija tęsiasi ilgiau nei dvi savaites ir ima griauti jūsų įprastą gyvenimo ritmą. Depresijos priežastimis dažnai tampa slegiantys įvykiai ir profesiniai sunkumai, per didelis fizinis arba dvasinis krūvis bei neišspręstos praeities problemos. Kartais ją gali sukelti tam tikros ligos ar negalavimai (onkologinės ir širdies ligos, medžiagų apykaitos sutrikimai) arba tam tikri vaistai (medikamentai, mažinantys kraujo spaudimą, hormoniniai preparatai).

Kaip atsikratyti baimės

2 psl. »

Komentarai