Šiaurietiškasis ėjimas: ką reikia žinoti?

Šiaurietiškasis ėjimas: ką reikia žinoti?

Vienas iš būdų norintiems aktyviai praleisti laisvalaikį gamtoje – šiaurietiškasis ėjimas. Ką reikia žinoti norintiems juo užsiimti ir kuo šiaurietiškasis ėjimas yra naudingas mūsų sveikatai?
 
Prieš užsiimant šiaurietiškuoju ėjimu, reikia žinoti, kokių tikslų norime pasiekti. „Jeigu žmogus daug laiko praleidžia namuose, nori daugiau judėti, tai šiaurietiškasis ėjimas – gera išeitis. Tik matau, kad žmonės parkuose eina tikrai ne techniškai – jie tiesiog eina su lazdomis ir aš matydama džiaugiuosi, kad jie juda, o ne renkasi pasisėdėjimą namuose. Jeigu tikslai yra ne tik eiti su lazdomis, jeigu žmogus siekia, kad dirbtų kuo daugiau raumenų grupių, svarbu susitikti su instruktoriumi ir bent kelis kartus pasimokyti ėjimo technikos. Tai, ką jis turėtų žinoti, tai, kas jam padėtų sėkmingiau eiti tuo keliu“, – teigia Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) šiaurietiško ėjimo dėstytoja Rasa Paulauskienė.
 
Šiaurietiškasis ėjimas turi daug privalumų, bet svarbiausias – pagerėjusi emocinė sveikata. „Kai aš buvau mokymuose, juos vedė šiaurietiško ėjimo instruktoriai iš Vokietijos, jie pasakė, dėl ko Vokietijoje žmonės renkasi šiaurietiškąjį ėjimą. Dėl to, kad jiems norisi bendravimo. Šiaurietiškas ėjimas yra neintensyvi sporto šaka ir jis puikiai leidžia bendrauti einant. Kiti veiksniai, kuriuos jie išskyrė – nugaros skausmai ir svorio kontrolė. Ką aš pastebėjau (savo praktikoje daugiausiai dirbu su jaunais žmonėmis), kad studentai būna nustebinti šios veiklos paprastumu ir tai, kaip ši veikla puikiai veikia emocinę žmogaus sveikatą. Dažnai po paskaitos duodu studentams rašyti refleksijas – iš pradžių jie turi įvardinti, kaip jautėsi pratybų pradžioje, kokia jų buvo fizinė, emocinė sveikata ir kokia ji buvo po pratybų. Ir aš pati būnu nustebusi, kokie jie būna žvalūs, entuziastingi. Emocinė sveikata, jos stiprėjimas ir darbingumo pagerėjimas – pagrindiniai šiaurietiško ėjimo privalumai“, – dalinasi savo patirtimi Rasa.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas