Sveikata namuose. Pozityvus mąstymas - kelias į laimę

Sveikata namuose. Pozityvus mąstymas - kelias į laimę

Žinoma, kad reikalinga rūpintis savo kūnu ir fizine sveikata, tačiau labai svarbu pagalvoti ir apie psichologiją - juk neužtenka tik stipraus ir sveiko kūno, būtina ir dvasinė sveikata, geras nusiteikimas ir pozityvus mąstymas.

Šiandien supažindinsime su 9 paprastomis taisyklėmis, kuriomis turėtumėte kasdien vadovautis, jeigu jomis įtikėsite ir jos jums taps įpročiu, tai vakarais prieš užmigdami ramiai atsidusite, o ryte pabusite su šypsena. Kalbant apie šypsenas...

Šypsokitės
Tyrimai rodo, kad mūsų šypsenas (net ir nenatūralios, išspaustos per jėgą) skatina laimės hormonų išsiskyrimą, tad kiekvieną rytą atsistokite prieš veidrodį ir nusišypsokite kuo plačiau, truputį kilstelėkite antakius. Taip, atrodysite kvailokai, bet tai tikrai padės geriau jaustis.

Įtepkite raumenis
Jeigu jaučiatės suirzę arba jau norite nuleisti rankas, tai tiesiog sugniaužkite kumštį, įtempkite rankų ar pilvo raumenis, sukąskite dantis - žodžiu, elkitės lyg tuoj tektų muštis. Tai organizmą atves į kiek budresnę, tačiau kartu ir labiau koncentruotą būseną - bus lengviau susikaupti.

Valgykite kita ranka
Labai didelė dalis šiuolaikinių žmonių turi problemų dėl mitybos - valgome paskubomis, nereguliariai, neretai persivalgome. Pabandykite valgyti kaire ranka, jeigu esate dešiniarankis (arba atvirkščiai), turėsite labiau įsigilinti į valgymo procesą, pajusite ryškesnį maisto skonį ir suvalgysite mažiau.

Sėdėkite tiesai ir susikryžiuokite rankas ant krūtinės

Universiteto profesorius Ronas Friedmanas atliko tyrimų ciką, kurių metu studentams išdalindavo vienodas užduotis, tačiau vieniems liepdavo jas spręsti sėdint susikūprinus, o kitiems paliepė išsitiesti, o jeigu užduotys pasirodys itin sudėtingos, tai mąstant susidėti rankas ant krūtinės. Antroji grupė studentų su užduotimis susidorodavo beveik dvigubai greičiau - sėdint tiesiai gerėja kraujotaka, o plaučiai gauna daugiau deguonies, tuo tarpu ant krūtinės sudėtos rankos palengvina iškvėpimą, tad deguonies įsisavinimas tampa dar efektyvesniu. Taip pat tikėtina, kad tokia poza veikia ir psichologiją - būdami pasitempę labiau savimi pasitikime, o ant krūtinės sukryžiuots rankos dar labiau pabrėžia mūsų savarankiškumą.

2 psl. »

Komentarai