Saldumynai patinka visiems, todėl atsispirti saldžiai pagundai ir ypatingai laikantis dietos yra itin sunku. O ar tai iš viso būtina? Juk svorio metimas – ne priežastis atsisakyti visų desertų ir patinkančio maisto. Jums tereikia žinoti, kaip ir ką valgyti!
Be kavos, arbatos ir energinių gėrimų šiandien daugelis nebeįsivaizduoja savo gyvenimo, todėl diskusijos ir ginčai apie kofeino naudą ir žalą aktualūs kaip niekada.
Vasara – metas, kai galima neribotais kiekiais mėgautis vaisiais ir uogomis. Siūlome išbandyti uogų dietą – taip jūs ne tik padailinsite kūno linijas, bet ir aprūpinsite savo organizmą naudingais mikroelementais bei vitaminais, pagražinsite odą. Uogas galite rinktis pagal savo skonį – tada dieta nebus nuobodi.
Bananai yra svarbus energijos šaltinis. Juose daug angliavandenių – sacharozės, fruktozės, gliukozės, vitaminų, mineralinių medžiagų. Du bananai suteikia pakankamai energijos 90 minučių trukmės intensyviai mankštai, todel šiuos vaisius ypač vertina sportininkai. Be to, kad yra geras energijos šaltinis, bananai taip pat padeda išvengti daugelio ...
Alų gamino dar Senovės Egipte. Tradicinis alaus gamybos receptas – vanduo, mielės, apyniai ir salyklas – tai pagrindinis angliavandenių ir kalorijų šaltinis. Pasitikrinkite, ar tikrai apie alų žinote viską?
Šiandieniame gyvenime streso išvengti tiesiog nebeįmanoma, todėl ši dieta turėtų tapti šiuolaikiškumo atributu. Miego trūkumas, nuolatinis nuovargis neigiamai veikia mūsų psichiką.
Obuoliais galima mėgautis ištisus metus, tačiau ar žinojote, kad tai ne tik skanėstas, bet ir vaistas? Štai keli įdomūs faktai.
Tikriausiai visiems teko girdėti apie KMI arba Kūno Masės Indeksą. Ar visada galima juo pasitikėti? Ką daryti, jeigu jūsų KMI per mažas, ar pernelyd didelis, tačiau jūs jaučiatės puikiai? Kada vertėtų sunerimti?
Sakoma, kad pusryčiai – svarbiausias mūsų energijos šaltinis visai dienai. Ką rinktis, kad nepritrūktų baltymų, angliavandenių, vitaminų ir mineralinių medžiagų?
Mes dažnai daug labiau rūpinamės, kiek kilogramų pavyks numesti, nei tuo, kokios bus griežtos dietos pasekmės. Juk jeigu grikių dieta gali padėti numesti 5 kg per savaitę, o monodieta – net 6, dėl pasirinkimo dažniausiai net klausimas nekyla... O vis dėlto... Kuo baigiasi bandymai per trumpą laiką atsikratyti kuo daugiau svorio?
Žmogui naudingiausi tie vaisiai ir daržovės, kurie užauga būtent jo regione. Taigi nors šiais laikais braškėmis mėgautis galime kone kiaurus metus, vertingiausios jų uogos būna tik tas 2–3 savaites, kai noksta lysvėje.
Ląsteliena stimuliuoja žarnyno veiklą, mažina cholesterolio lygį kraujyje, padeda kovoti su alkiu ir pašalinti iš organizmo šlakus bei toksinus. Kokiuose produktuose jos daugiausia?
Kelias dienas namuose ant virtuvės stalo palaikius maisto produktus ar neplautą lėkštę, jų paviršių netrukus padengs pelėsis. Norėdami apsaugoti maisto produktus nuo per greito gedimo, žmonės jau nuo seno naudoja įvairias priemones, kad sustabdytų pelėsių ir sveikatai pavojingų bakterijų dauginimąsi.
Visa tiesa apie cukrų ir jo pavojinguosius (taip pat ir naudinguosius) pakaitalus.
Kartais laikydamiesi dietų mes atsisakome kai kurių labai naudingų produktų, manydami, kad jie „storina“. Vieni iš tokių – kruopos. Jos turi daug ląstelienos, valančios virškinamąjį traktą ir reguliuojančios jo veiklą, padedančio sumažinti cholesterolio lygį ir sulieknėti.
Mitybos ekspertas ir knygos „150 sveikiausių produktų Žemėje“ autorius Džonis Boudenas sudarė, jo manymu, naudingiausių produktų, kurie dėl kažkokios priežasties dažniausiai nepelnytai pamirštami, sąrašą. Štai keletas iš jų.
Kiekvienas Lietuvos gyventojas per metus suvalgo apytiksliai po 65 kg mėsos, tačiau ne visad šis kiekis yra naudingas organizmui ir virsta taip reikalinga energija. Specialistų teigimu, nors šį produktą ir rekomenduojama valgyti kiekvieną dieną, juo nereikėtų piktnaudžiauti. Norint, kad mėsa organizmui „atiduotų“ visas savo gerąsias savybes, sv...
Darganotą dieną daugelį iš mūsų apima melancholija. Jeigu lietingi ir niūrūs orai tęsiasi ir toliau, prastėja nuotaika ir bendra savijauta. Tačiau tiesa ta, kad mūsų būklė priklauso ir nuo kitų veiksnių, ir visą kaltę suversti vien orams nėra sąžininga. Depresija gali apimti netgi puikią ir saulėtą dieną, o jos priežastis, kad ir kaip keistai ta...
Sakoma, kad kas per daug, tas nesveika. Vis dėlto alergiškiems žmonėms pakanka ir visai nedidelių „draudžiamo“ maisto dozių, kad prasidėtų labai rimta alerginė reakcija. Kokie produktai šiuo atžvilgiu patys pavojingiausi?
Vasara ir ruduo – uogų, vaisių ir daržovių metas, puiki galimybė papildyti vitaminų ir naudingųjų medžiagų atsargas. O ar susimąstėte, kad kai kurie iš šių produktų gali kuo puikiausiai atstoti vaistus?
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti