Jeigu norite labai tolygaus padažo, tai pomidorus nuplikykite ir nuimkite odeles.
Pomidorus perpjaukite į keletą dalių ir permalkite mėsmale. Galima sutrinti ir maisto smulkintuvu. Jeigu norite, kad padaže nebūtų pomidorų sėklyčių, visą masę perkoškite (šiam darbui tiks sietelis miltams sijoti). Pomidorų košelę dėkite į didelį, nesvylantį puodą ir ant mažos ugnies virkite 20-25 min.
Paprikų sėklas ir kotelius pašalinkite. Jas taip pat sumalkite. Paprikų košę dėkite prie verdančių pomidorų, permaišykite, viską virkite dar 15-20 min.
Likus 5 min. iki virimo pabaigos į padažą pridėkite spaustuku perspaustą česnaką, labai smulkiai sukapotus čili pipirus, berkite druską, cukrų, įberkite kelis žiupsnius džiovintų žolelių (tinka įvairios: kalendra, petražolės, bazilikai...). Žinoma, jeigu visai nemėgstate aštrumo, tai dėkite mažiau (arba nedėkite visai) čili ir česnako. Viską gerai išmaišykite. Pavirkite likusias 5 min.
Karštą padažą supilstykite į sterilius, iškaitintus stiklainius (jums reikės 10 pusės litro stiklainių, bet tai labai priklauso nuo pomidorų), sandariai užsukite. Stiklainiukus apverskite, šiltai apklokite ir palikite lėtai vėsti pernakt. Tuomet laikykite rūsyje ar kitoje vėsioje vietoje.
Puikus padažas, kuris tiks prie mėsos, paukštienos, makaronų, juo galima gardinti sriubas, troškinius, skanauti užtepus ant duonos.
Komentarai (1)