Covid-19 atvejų skaičiams pasiekus dar nematytas aukštumas, užsiregistruoti testui – itin sudėtinga. Galimybės patekti į testavimo punktą tenka laukti ilgai, o užsiregistravus – dar ir keletą valandų stovėti eilėje. Susiklosčius tokiai nepatogiai situacijai, nemaža dalis gyventojų renkasi testavimą namuose.
Greitąjį Covid-19 testą galima įsigyti vaistinėse ir daugumoje prekybos centrų. Testo kaina nedidelė, o atsakymą sužinote per keletą minučių. Be to, testavimo pagaliuko nereikia kišti giliai, dažniausiai pakanka seilių mėginio arba nosies landos sekreto – tai itin aktualu tiems, kas bijo testavimo punktuose atliekamo testo, kurio metu testavimo pagaliukas keliauja pro nosies landą, ryklės link.
Pasak daktarės Leana Wen, namuose reikėtų turėti bent po du atsarginius Covid-19 testus kiekvienam šeimos nariui. L. Wen pasakoja „Jei jums pasireiškė ligos simptomai arba turėjote artimą sąlytį su Covid-19 sergančiu asmeniu, turėtumėte užsiregistruoti PGR tyrimui. Tai tiksliausias testas. Antigeno testus namuose reikėtų naudoti tik tada, kai simptomai silpni ir tikimybė, kad turite sergate Covid-19 yra gana maža, bet dėl visa pikta norite pasitikrinti.“
Patariama pirkti tik Europos Sąjungos Maisto ir Vaistų tarnybos patvirtintus testus, bei atkreipti dėmesį į galiojimo laiką.
Kita situacija kai verta atlikti greitąjį Covid-19 testą, yra tada kai ruošiatės susitikti su žmonėmis, kurie nepriklauso jūsų socialiniam burbului. Taip būsite tikras, kad nenešiojate viruso ir neužkrėsite pažystamų ir draugų.
Kaip atlikti Covid-19 testą namuose?
Prie kiekvieno greitojo Covid-19 testo būna pridėta išsami instrukcija ir patarimai kaip atlikti testą. Prieš atliekant testą svarbu švariai nusiplauti rankas, įsitikinti, kad testas yra kambario temperatūros ir patikrinti testo galiojimo laiką. Atlikus šiuos žingsnius ir įsitikinus, kad testas galioja, galite pradėti procedūrą.
Atlikus testą pagal instrukcijas, po keleto minučių išvysite rezultatą – viena juostelė reiškia, kad testas neigiamas ir Covid-19 nesergate, o dvi juostelės reiškia, kad sergate ir turite užsiregistruoti PGR tyrimui bei izoliuotis. Sužinojus rezultatą, testas nebetinkamas pakartotiniam naudojimui. Greitąjį testą turite išmesti, paviršius ant kurių atlikote testą nuvalykite ir nepamirškite nusiplauti rankų. Pasak ekspertų, viso proceso metu, labai svarbu laikytis švaros ir higienos.
Kartais nutinka ir taip, kad žmogus junta stiprius Covid-19 simptomus, bet greitasis testas – neigiamas. Tokiu atveju atlikite bent tris greituosius testus ir būtinai užsiregistruokite PGR tyrimui, kuris tiksliai nustatys ar užsikrėtėte Covis-19 infekcija ar ne.
Elkitės atsakingai ir sąžiningai, saugokite save ir kitus.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (1)