Įvairios žolelės plaukų dažymui naudojamos nuo neatmenamų laikų. Dažomosiomis savybėmis pasižymi, pavyzdžiui, chna, medetkos, ramunėlės, svogūnų lukštai, arbata, graikiniai riešutai ir pan. Tokių natūralių dažiklių dedama ir į pramoninius plaukų dažus. Kai kurie kirpėjai juos gamina patys, ir šiam reikalui naudoja tik natūralius komponentus. Rezultatai gali būti įvairūs – viskas priklauso nuo natūralios plaukų spalvos, komponentų kokybės ir plaukų porėtumo.
Ramunėlių savybės
Ramunėlės labai švelniai šviesina plaukus – jos idealiai tinka auksinių ir šviesiai geltonų plaukų savininkėms. Vis dėlto rezultatų teks palaukti – plaukai nusidažys tik po ilgo naudojimo. Šių vaistažolių privalumas (lyginant su sintetiniais plaukų dažais) yra tas, kad jos pasižymi gydomuoju poveikiu, teigiamai veikia ir odą, ir plaukus, suteikia jiems nepakartojamo blizgesio, gali būti naudojamos netgi sausiems plaukams, yra nekenksmingos. Plaukai įgyja auksinį atspalvį, ir niekada neišlenda nepageidaujama vario spalva.
Kaip pasigaminti dažus
Kaip gydyti ramunėlėmis plaukus ir juos pašviesinti? Šiuos dažus reikės naudoti po kiekvieno galvos plovimo. Užpilkite 2 valgomuosius šaukštus džiovintų žiedų 600 ml karšto vandens ir pavirkite karšto vandens vonelėje 15 minučių. Nukoškite ir atvėsinkite, po plovimo išskalaukite šiuo nuoviru plaukus.
Stipresni dažai
Ruošiami panašiai, kaip ir ankstesni, tačiau jie labiau koncentruoti. Užpilkite 8 šaukštus ramunėlių žiedų 300 ml vandens ir taip pat 15 minučių pavirkite karšto vandens vonelėje. Įspauskite pusės citrinos sultis, įmaišykite 2 valgomuosius šaukštus bet kokio augalinio aliejaus. Išsitepkite šiuo mišiniu plaukus, iššukuokite ir leiskite išdžiūti natūraliai (pageidautina – saulėje). Po to išsiplaukite galvą.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai (4)