Kontaktiniai lęšiai: kaip išsirinkti kokybiškus?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Kontaktiniai lęšiai: kaip išsirinkti kokybiškus?

Turintys problemų su regėjimu, neretai pradeda žvalgytis į kontaktinius lęšius, kurie gali pasiūlyti ne vieną pranašumą prieš akinius. Jie leis pamiršti apie nemalonų spaudimą ar rasojimą, bus visiškai nepastebimi ir lengvai suderinami su aktyviu gyvenimo būdu. Tačiau svarbiausia, kad įsidėję juos, pasaulį matysite ryškiau ir aiškiau. Akivaizdu, kad tokiems produktams netrūksta privalumų – jei nuspręsite juos išbandyti, tinkamiausius lęšius išsirinksite atsižvelgę į žemiau pateiktus patarimus.

 

Pasirinkite tinkamiausią tipą

 

Kontaktinių lęšių tipai skirstomi pagal tai, kokiam laikotarpiui jie yra pritaikyti. Vieni iš jų yra vienadieniai kontaktiniai lęšiai, kuriuos po naudojimo vakare reikia išmesti. Šis tipas patogus dėl to, kad produktams nereikalinga papildoma priežiūra. Jis dažniausiai pasirenkamas tuomet, jei lęšiai nėra naudojami kasdien. Jei visgi tokius produktus renkatės dažnai, verta atkreipti dėmesį į ilgiau naudojamus tipus – tai gali būti dviejų savaičių, mėnesio ar netgi trijų mėnesių laikotarpis. Kartais pasitaiko ir dar ilgiau pritaikomų lęšių. Tiesa, prieš miegą juos vis vien turėsite išimti – nebent pasirinkote prailginto naudojimo lęšius, kuriuos galima pritaikyti ir miegant.

 

Kalbant apie higieną ir naudojimo paprastumą, geriausia rinktis trumpesnę naudojimo trukmę, tačiau norint sutaupyti, ilgiau nešiojami kontaktiniai lęšiai yra tikslingesnis pasirinkimas. Jei akys nėra itin jautrios, verta išbandyti mėnesinius lęšius – šis tipas dažnai įvardijamas kaip optimaliausias pasirinkimas kalbant apie kainą ir kokybę. Tačiau iš esmės šis sprendimas priklauso nuo asmeninių poreikių.

 

Pagalvokite, ar Jums reikalingi spalvoti kontaktiniai lęšiai

 

Tęsiant pažintį su kontaktinių lęšių tipais, reikėtų aptarti ir spalvotus jų modelius. Tokie produktai ne tik pagerina regėjimą, bet ir gali paryškinti, o kartais – net ir pakeisti akių spalvą. Visgi, akivaizdžius pokyčius pavyks pastebėti tuo atveju, jeigu Jūsų akys yra labai šviesios. Tačiau jeigu turite sodriai rudos spalvos akis, didelių pokyčių pastebėti nepavyks. Priklausomai nuo konkretaus atspalvio, kiekvienas žmogus gali sulaukti skirtingų rezultatų. Tad jeigu nekeliate lęšiams didelių lūkesčių, tačiau pasvajojate apie šiokius tokius pokyčius, verta pabandyti ir tokį tipą – jei rezultatas nepatiks, prie jų galėsite nebesugrįžti.

 

Atidžiai išnagrinėkite visas specifikacijas

 

Tikėtina, kad šie produktai Jums buvo paskirti, prieš tai ištyrus akis, tad renkantis juos, labai svarbu vadovautis gydytojų rekomendacijomis. Kontaktiniai lęšiai gali pasiūlyti skirtingas dioptrijas, diametrus, bazines kreives ir kitus panašius parametrus, kuriuos pravartu panagrinėti išsamiau. Net ir perkant internetu, prie kiekvienų kontaktinių lęšių galima surasti pakankamai plačius aprašymus, kurie padės surasti būtent Jums tinkančius produktus. Atkreipkite dėmesį į jų medžiagas ir pasidomėkite papildomais privalumais – dabar jų gali pasiūlyti net ir tokie produktai. Žinoma, nuo jų skiriasi ir lęšių kainos, tačiau jie bet kuriuo atveju turėtų būti įperkami.

 

Nepamirškite pagalvoti apie jų priežiūrą

 

Jei rinksitės ne vienadienius lęšius, reikės pagalvoti ir apie tinkamą jų priežiūrą. Nakties metu tokie produktai yra laikomi specialiame skystyje. Tuomet iš jų pašalinamos baltymų sankaupos ir nešvarumai, lęšiai yra dezinfekuojami ir išsaugomas reikiamas jų drėgmės lygis. Šis lęšių skystis gali būti naudojamas ir skalavimui. Galėsite susipažinti su skirtingomis jų talpomis ir įvairiomis sudėtimis – pavyzdžiui, kai kurie kontaktinių lęšių skysčiai yra pritaikyti jautresnėms, sudirgti linkusioms akims. Tiek juos, tiek ir pačius kontaktinius lęšius bet kuriuo metu galėsite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.

 

Apgalvoję visus šiuos aspektus, pakankamai lengvai išsirinksite tinkamiausius kontaktinius lęšius. Jų pasirinkimas tikrai nėra sudėtingas – tereikia įsidėmėti keletą svarbiausių akcentų. 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas