Rytų kultūra į mūsų pasaulį atnešė šiek tiek kitokią nei įprasta sportinę mąstyseną. Kitaip tariant, iš jų perėmėme ne vien fizinio sporto praktiką, o galimybę sportuojant sujungti kūną ir sielą. Tačiau ir Europiečiai turi savų “kūno ir sielos” sporto rūšių, pavyzdžiui – Pilates.
Pilateso – kvėpavimo pratimų sistema, pavadinta jos autoriaus Joseph Pilates garbei, buvo sukurta I pasaulinio karo metu ir pirmiausia prigijo baleto mokyklose, vėliau ją pamėgo aktoriai, ir tik vėliau ji įsitvirtino paprastų žmonių kasdienybėje. Žmonių, kurie nori būti judrūs, gražūs ir sveiki.
8 pagrindiniai pilateso principai
Veiksmingumas
Pilates sistema sukurta taip, kad dirbtų visi raumenys, tačiau kūnui nereikėtų intensyviai sportuoti, kitaip tariant, priversti kūną dirbti galima neeikvojant daug energijos, taigi iš esmės tai yra ne tik sportas, bet ir galimybė atsipalaiduoti. Pilates metu didelis dėmesys skiriamas judesių taisyklingumui. Priešingai, nei tarkim aerobikos metu, pilates atliekami pratimai praktiškai nepalieka galimybės pasitempti raumenis ir raiščius. Dėl savo pobūdžio pilates sistema puikiai tinka ir tiems, kurie dėl stuburo ar sąnarių skausmų dažniausiai vengia bet kokio sporto.
Svarbu tai, kad pilates metu į darbą įtraukiami “vidiniai” raumenys, kurių įprastai netreniruojame, todėl kūnas nuolatos tvirtėja ir kur kas sparčiau, nei tarkim aerobikos metu.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (5)