5 pagrindiniai vyrų nevaisingumą lemiantys veiksniai

5 pagrindiniai vyrų nevaisingumą lemiantys veiksniai

Vis daugiau vyrų susiduria su problemomis, norint susilaukti vaikų – žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus ir bėdų turinti pora turėtų, visų pirma, išsitirti, tačiau, vertinant naujausių tyrimų duomenis bei sutrikimų statistiką galima nesunkiai išskirti 5 pagrindines priežastis, lemiančias vyrų potencijos ir vaisingumo problemas.

Nutukimas

Moksliniai tyrimai rodo, kad padidėjęs KMI (kūno masės indeksas) tiesiogiai koreliuoja su vyrų nevaisingumu. Žinoma, keli papildomi kilogramai vaikų susilaukti netrukdo, tačiau buvo pastebėta, kad  tarp vaisingumo  problemų turinčių vyrų yra trigubai daugiau nutukusių, t.y. jų KMI viršija 30. Matuojant vyrų liemens, klubų apimtį bei apskaičiavus jų KMI buvo pastebėta, kad kuo didesni minėtieji rodikliai, tuo prastesnės visos spermos charakteristikos – bendras spermos kiekis, spermatozoidų skaičius, jų judrumas bei atsparumas aplinkai. Nutukimas taip pat lemia mažesnį testosterono kiekį. Testesteronas yra pagrindinis hormonas, reguliuojantis spermatogenezę bei užtikrinantis spermatozoidų judrumą, jų kiekį bei gyvybingumą, tad toks reikšmingas šio hormono sumažėjimas turi lemiamos įtakos, norint susilaukti vaikų. Dėl pernelyg didelio svorio prastėja širdies bei kraujagyslių veikla, o tai lemia genetinės medžiagos pakitimus, storesnis riebalų sluoksnis lytinių organų srityje pakelia temperatūrą sėklidėse, o tai taip pat neigiamai veikia spermos kokybę. Negana to, pastebėta, kad nutukimas stabdo liutenizuojančio hormo, skatinančio testosterono gamybą, veiklą. Žinoma, šios problemos sprendimo būdą rasti lengva – reikia sveikai maitintis ir daugiau sportuoti.Varikocelės

Buvo paskaičiuota, kad net 40% vaisingumo problemų turinčių vyrų su bėdomis susiduria dėl varikocelių. Varikocelė – vyro sėklidės venų išsiplėtimas, kuris susiformuoja dėl venų vožtuvėlių nepakankamumo, dažniausiai tai įgimta, tačiau nesudėtingos chirurginės intervencijos keliu išsprendžiama bėda. Dėl varikocelės kraujas teka atgaline kryptimi, o tai didina temperatūrą sėklidėse. Kaip jau minėjome aukščiau, padidėjusi sėklidžių temperatūra itin žalinga spermatozoidams. Ilgiau nei metus negalintys vaikų susilaukti vyrai turėtų apsilankyti pas urologą – varikocelės aptinkamos apčiuopiant arba echoskopuojant kraujagysles.

Erekciją skatinančios tabletės

Vyrų nevaisingumą gali lemti erekcijos sutrikimai, kurie, remiantis visuomenės apklausų duomenimis, turėtų būti gydomi erekciją skatinančiomis tabletėmis. Tokia nuomonė yra ne tik klaidinga, bet ir žalinga – tyrėjai nustatė, kad populiariosios erekciją skatinančios tabletės neigiamai veikia spermos kokybę. Spermatozoidai turi specifinių fermentų, kurie reikalingi apvaisinimui – jie suardo kiaušialąstės apvalkalus ir leidžia spermatozoidui ją apvaisinti. Vartojant minėtas tabletes šie fermentai išleidžiami per anksti ir spermatozoidas nebegali įsiskverbti į kiaušialąstę.

Marichuana

Žinoma, kad vaisingumą neigiamai veikia tiek rūkymas, tiek alkoholis, tačiau didžiausią neigiamą įtaką jam daro marichuana. Daugelis mano, kad šis narkotikas saugesnis dėl jo natūralumo ir ilgalaikio vartojimo daugelyje kultūrų, tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Tyrimai rodo, kad tiek kanapių rūkymas, tiek ir delta-9-tetrahidrokanabinolio (veikliosios marichuanos medžiagos) injekcijos ženkliai sumažina testosterono kiekį tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Niekada nevartojusiųjų šio narkotiko testosterono lygis atsistato po paros, tačiau ilagalaikis marichuanos varotijimas lemia ilgalaikį testesterono kiekio sumažėjimą. Buvo įrodyta ir tai, kad marichuanos rūkymas slopina ne tik testosterono, bet liutenizuojančio hormono (reikalingo testoterono susidarymo reguliavimui) bei skatina kortizolio, streso hormono, susidarymą – pernelyg dideli pastarojo hormono kiekiai trukdo organizmui pagaminti pakankamai testosterono, reikalingo potencijai palaikyti.Miego trūkumas

Čikagos universiteto tyrėjai atliko tyrimą, kurio metu buvo tiriami vyrai, miegantys skirtingą laiko tarpą. Studija parodė, kad normaliam testosterono kiekio susidarymui būtina miegoti 6 – 8 valandas. Ištyrus vyrų, kurie miegojo mažiau kraują buvo nustatyta, kad testoterono kiekis jų organizme buvo mažesnis net 40%!

Sveikata.lt rekomenduoja sveiką gyvenimo būdą ir „Permen“

Vertinant dažniausiai pasitaikančias vaisingumo sutrikimų priežastis galime išskirti tris problemų sprendimo būdus. Visų pirma, kiekvienas vaikų norintis susilaukti vyras turėtų pradėti gyventi sveikiau – normalus miego ritmas, tinkama mityba bei žalingų įpročių atsikratymas yra pirmieji žingsniai, kuriuos reikėtų žengti tiems, kas nori ant rankų supuoti vaiką. Antrajai vyrų grupei galima priskirti tuos vyrus, kuriems prireikia chirurginės intervencijos – operuoti reikia tiek minėtos varikocelės, tiek ir kitos, kiek retesnės problemos, nenusileidusios sėklidės, atveju. Trečioji vyrų grupė kenčia dėl suprastėjusios lytinės funkcijos, kurią lemia įtemptas gyvenimo būdas, stresas, nesveikas gyvenimo būdas – šiai vyrų grupei reikėtų pamąstyti apie maisto papildų naudojimą. Maisto papildas „Permen“ sudėtyje turi ženšenio bei gulsčiosios ragužės ekstraktų, kurie skatina tiek liutenizuojančio hormono, tiek ir testosterono susidarymą, o šie hormonai yra gyvybiškai svarbūs spermatogenezei bei susidariusios spermos kokybei – veikiant šiem hormonams spermatozoidai tampa pakankamai judrūs, atsprarūs aplinkai, padidėja jų kiekis.  Alergijos nesukeliančiame maisto papilde „Permen“ taip pat yra ir L – arginino, molekulės, kuri užtikrina prostatos atsinaujimą bei normalizuoja kraujotaką lytinių organų srityje, tai, savo ruožtu, pagerina ir prailgina erekciją, tačiau, skirtingai nuo erekciją skatinančių tablečių, neturi neigiamo poveikio.

www.permen.lt

Komentarai