Įaugęs nagas – neteisingo kirpimo pasekmė

Įaugęs nagas – neteisingo kirpimo pasekmė

Neteisingai kerpami nagai gali priversti apsilankyti chirurgo kabinete. Atrodytų, toks nedidelis nagelis – o problemos iš ties nemenkos. Mes kalbame ne tik apie juntamą skausmą, bet ir apie rimtus sveikatos sutrikimus, juk įaugęs nagas gali sukelti rimtas infekcijas.

Ar žinojote, kad net 20 procentų besiskundžiančių pėdų problemomis, susiduria su įaugusiu nykščio nagu? Dažniausiai taip nutinka dėl netaisyklingo kirpimo. Jei kerpant nagą paliekama kokia nors smaili ataugėlė, kitaip tariant, jei nagas nukerpamas nelygiai, likęs smailas gabalėlis auga kartu su nagu ir pasiekęs odą ją praduria. Įsmigęs į odą nago gabaliukas dirgina audinius, todėl oda patinsta, ją ima skaudėti. Laiku nesiėmus priemonių gali prasidėti infekcija, nes organizmas įaugusį nagą laiko svetimkūniu. Dar daugiau problemų sudaro netinkama avalynė, kuri spaudžia pirštus ir taip dar labiau spaudžia nagą ir skatina jį žaloti audinius.

Kad apsisaugotumėte nuo nago įaugimo, stenkitės jo nenukirpti per trumpai. Be to, nedarykite dažnai pasitaikančios klaidos: neužapvalinkite nagų kraštelių. Nagą kirpti reikia tiesiai, o ne lanku. Žinoma, nago krašteliai neturi likti smailūs, tačiau juos sutvarkyti reikėtų dildės, o ne žirklučių pagalba. Dažnai problemų su nagų įaugimu turi ir tie žmonės, kurių nagai yra silpni ir lengvai lūžinėja. Beje, nagų silpnumą skatina ir netinkama avalynė, kurioje koja prakaituoja, taip minkštindama nagus.

Komentarai (8)

Evelina 2014-08-28 12:55
man buvo iauges nagas tada as mamai nesakiau 2 menesius man puliavo kraujavo jei isispirdavau ir tada kaip skaudedavo bet paskui 3 menuo ejo dar su drauge vaiksciojome po lauka o mama pamate jau kad as raisa einu tai ieinu i kambary sako a tau tas nagas skauda sakau nea man neskauda man koja pati skauda kaip melavau bet paskui nuejau pas hirurga nukirpo kampuka tik bet skaudejo kai reikejo uzmarinti geriau karpykite nagus gerai ir i kita naga man jau iaugo reikes kzk paciai bandyt gyditys Atia
Dovile 2014-02-05 09:46
tarpas tarp proceduru - mazdaug kas 3 savaites..
man visos bedos baigesi po 5 proceduru.. dabar nesioju batus platesne nosimi..
Dovile 2014-02-05 09:43
reikia kreiptis i poliklinikos pedu prieziuros kabineta - tokie yra prie cukralige serganciuju kabinetu, tik bus mokama procedura, jei nesergate cukralige... Atliekamas medicininis pedikiuras - reikia nuo 2-3 proceduru, kad pageretu.. kartais daugiau... ten nagu nelakuoja :)))
Tomas 2013-07-29 22:23
Man ant abieju nyksiu taip.. Israse toki tepaliuka " Propolio aliejus " ir padeda, tik reikia kekviena vakara uzdeti. nes neuzdejus oda uzkrenta ir svio..
jurgita 2012-07-15 01:53
As ir turiu tokia problema, tai mano chirurgas jau pries kokius 5m sake naga kirpti tiesiai, nors ir tiesiai kerpu, man kas metus sita problema pasikartoja.
Monika 2012-06-22 21:03
man dažnai įauga, ir net puliuoja, todėl kai nagus kerpu visados užapvalinu, kad neįaugtų į odą.
sxa 2012-04-24 17:34
Rimai, jei apvalinsi kraštus, užapvalinsi tik iki tam tikro nago gylio, o toliau nagas augs "stačiu kampu" ir remsis į odą
Rimas 2012-04-24 17:33
aš kaip tik galvojau kad reikia kraštus užapvalinti, kitaip jie įauga