Kaip prižiūrėti rankas rudenį?

Kaip prižiūrėti rankas rudenį?
@Shutterstock

Šerpetojanti ir šiurkšti oda – pagrindinis rudens „simptomas“. Pakalbėkime apie tai, kaip prižiūrėti rankas spalio ir lapkričio mėnesiais.

Penkios svarbiausios taisyklės

Lauke rudenį drėgna ir žvarbu, o šildomose patalpose – šilta ir pernelyg sausa. Dėl to rankos pradeda šerpetoti, jas padengia mikroįtrūkimai.

Pirmoji rankų priežiūros taisyklė rudenį – nepamiršti pirštinių. Taip, mūsų mamos buvo teisios. Jos rūpinosi mūsų rankomis visą mūsų vaikystę, ir nuolat klausinėdavo, ar pasiėmėm pirštines. Kad rankos nejaustų diskomforto, kosmetologai rekomenduoja mautis pirštines tik patalpose, o ne lauke.

Antra taisyklė – naudokite maitinamąjį kremą. Tepti juo rankas specialistai rekomenduoja ne rečiau kaip 2-3 kartus per dieną. Jei jaučiate, kad rankos išsausėjo – galima ir dažniau. Maitinamąjį kremą reikėtų tepti 15-20 minučių prieš einant į lauką. Geriausiai su sausumu kovoja emolientai – medžiagos, kurios padengia odą apsaugine plėvele. Pats pigiausias ir žinomiausias variantas – vazelinas. Tinkamesnių rankų priežiūros priemonių kosmetologai rekomenduoja ieškoti vaistinėse.

Trečia taisyklė – plaukite rankas taisyklingai. Jei rankų oda problemiška, rekomenduojama rinktis muilą su drėkinamaisiais komponentais ir plauti rankas rečiau.

Ketvirta taisyklė – naudodami buitinę chemiją visada užsimaukite gumines pirštines.

Penkta taisyklė – rudenį geriau pamiršti rankų šveitiklius ir pirmenybę teikti parafino vonelėms, aromatinių, augalinių aliejų kaukėms.

Priežiūra ir maitinimas

Palepinti rankas maitinamąją kauke galima pas kosmetologą arba namuose. Štai keli receptai.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas