Kaip apsaugoti rankas šaltu oru

Kaip apsaugoti rankas šaltu oru

Tikriausiai girdėjote, kad rankos yra tikros išdavikės – kad ir kaip jaunai atrodys moters veidas, rankos jos amžiaus nesumeluos. Štai kodėl joms reikia skirti ypatingą dėmesį, ypač grįžus žvarbesniems orams – juk jie gali „apkandžioti“ net ir labiausiai išpuoselėtas rankas, ir tada jų grožio kaip nebuvę. Šaltu oru rankos reikalauja kruopštesnės priežiūros nei įprastai, nes nuo šalčio oda itin greitai išsausėja, skeldėja, peršti, parausta ir šerpetoja.

„Mary Kay“ grožio ekspertė Jelena Liaudinienė primena, kaip tinkamai pasirūpinti rankomis užklupus šaltukui ir išlaikyti jas sveikas bei jaunatviškas.

1 žingsnis – apsauga

Žiemą dėl nepalankių oro sąlygų ir vitaminų trūkumo oda netenka dalies savo natūralių apsauginių savybių. Ypač pažeidžiamos tampa rankos, kurių oda yra labai plona ir reikalauja ypatingos priežiūros bei apsaugos. Norint, kad būtų įsisavinamos visos naudingos naudojamų priemonių medžiagos, reikia pašalinti odoje susikaupusius nešvarumus ir negyvas odos ląsteles.

Negyvoms ląstelėms pašalinti naudojami įvairūs šveitikliai. Tačiau J. Liaudinienė atkreipia dėmesį, kad šaltuoju periodu, prieš šveičiant odą, labai svarbu ją tinkamai paruošti. Anot jos, tinkamai neparuošus odos, šveičiant rankas galima padaryti daugiau žalos negu naudos – nuo šalčio sujautrėjusi oda šveičiant gali būti dar labiau pažeista. Prieš naudojant šveičiamąsias priemones, rankas patariama tepti apsauginiu minkštinamuoju kremu, kuris jas suminkština ir apsaugo nuo drėgmės praradimo bei subraižymo, taip pat padeda lengviau ir švelniau pašalinti negyvas ląsteles.

2 psl. »

Komentarai