Pajuodusios alkūnės – problema, kurią galima įveikti

Pajuodusios alkūnės – problema, kurią galima įveikti

Pajuodusios ir suskerdėjusios alkūnės ne visada reiškia, kad rūpinatės savimi netinkamai. Kartais dėl to galima kaltinti visai kitas aplinkybes (pavyzdžiui, endokrininės sistemos ligas, menopauzę, kuomet oda tamsėja dėl sumažusio estrogeno lygio organizme, įvairias infekcijas, antibiotikus, cukrinį diabetą ir kt. Taip pat oda jautriai reaguoja į B grupės vitaminų, vitaminų A ir E trūkumą – gali atsirasti pigmentinių dėmių, oda tampa šiurkšti). Štai kodėl prieš  balinant odą reikia pasitikrinti, ar problemos šaknys neglūdi giliau.
 
Tačiau jeigu alkūnės tamsėja dėl to, kad tiesiog labai daug laiko praleidžiate atsirėmę į stalą, šią problemą nesunkiai įveiksite pasitelkę liaudiškus receptus.
 
Kaip pašviesinti alkūnes?
 
Alkūnių balinimui naudokite citrinas. Tai – vienas iš paprasčiausių ir greičiausių būdų pašviesinti alkūnių odą. Perpjaukite vaisių į dvi dalis ir pridėkite puseles prie alkūnių 5-30 min. (patogiausia apsukti maistine plėvele) Citrina ne tik šviesina odą, bet ir padeda kovoti su jos sausumu. Po procedūros nuplaukite alkūnes šiltu vandeniu ir patepkite maitinamuoju kremu. Kad poveikis būtų geresnis ir greitesnis, pageidautina kartoti kelis kartus per dieną.
 
Linų sėmenų aliejaus kompresai. Tiesiog suvilgykite vatos diskelius aliejuje ir pridėkite prie alkūnių 20-30 min. Taip pat pageidautina šį aliejų naudoti ne tik išoriškai, bet ir maistui (užpilkite salotas arbatiniu šaukšteliu linų sėmenų aliejaus) – jūsų oda taps minkštesnė ir švelnesnė. Beje, kompresams galite rinktis ir kitus aliejus – pavyzdžiui, ricinų ar alyvuogių. Svarbu, kad procedūros būtų reguliarios. Pageidautina kompresus daryti kasdien, kol sulauksite norimo rezultato.

2 psl. »

Komentarai