Ką daryti, jeigu trūkinėja rankų oda?

Ką daryti, jeigu trūkinėja rankų oda?

Trūkinėjanti rankų oda – gana plačiai paplitusi tiek dailiosios, tiek stipriosios lyties atstovų problema. Jos priežastys gali būti įvairios, tačiau dažniausios yra šios: mikroelementų ir vitaminų trūkumas, virškinamojo trakto ir odos ligos. Kaip jau suprantate, tai simptomas, o ne liga, todėl norint įveikti trūkinėjimą, pirmiausia reikėtų pašalinti priežastį, o tik po to imtis simptominio gydymo.

Kaip gydomi rankų odos įtrūkimai?

Jeigu ant rankų odos atsirado įtrūkimų, pasidarykite vonelę. Jum reikės: 1 valgomojo šaukšto krakmolo ir 1 litro šilto vandens. Išmaišykite vandenį ir krakmolą, palaikykite šiame tirpale savo rankas 15 minučių, nuskalaukite ir pasitepkite maitinamuoju kremu. Profilaktiškai reikėtų tokias voneles daryti 2 kartus per savaitę, ir saugoti rankas, kol jos visiškai sugis.

Jeigu įtrūkimai tapo skausmingi, galite papildomai pasidaryti ir karštų bulvių kompresą: išvirkite keletą bulvių su luobele, ją nulupkite, padarykite tyrelę. Sukitės greitai, kad bulvės nespėtų galutinai ataušti, tačiau nepersistenkite, kad per karštą masė nenudegintų jūsų odos.

Paskirstykite bulves tolygiai ant dviejų švarių audeklo atraižų ir apvyniokite jomis rankas. Laikykite, kol kompresas visiškai atšals, tada jį nuimkite, nuplaukite likučius vandeniu ir pasitepkite rankas drėkinamuoju kremu.

Pastaba: poveikis bus dar geresnis, jeigu į bulvių tyrelę įlašinsite porą lašelių glicerino ir tiek pat citrinos sulčių.

Kiti įtrūkimų gydymo būdai

Žinoma, bulvės su glicerinu ir citrinų sultimis – neblogas variantas, tačiau galima taip pat pasidaryti tikros bulvių košės su pienu ir pamirkyti joje iš anksto augaliniu aliejumi suteptas rankas. Joms tai tikrai patiks.

2 psl. »

Komentarai (6)

Kristina 2023-01-18 08:28
Labai padėjo man ricinos aliejus. Itrinu ir užmauti pirštines.
man 2021-01-05 12:56
tai nervas ima kaip prie rimtu zmonems ligu idejo ozka su graziom rankom tipo ziurekit kokios jos sveikos ir grazios rankos idekit pagydyto sinjoro rankas ir tegul tas zmogus pasako ka jis daro nes is gydytoju sinjorams nera pagalbos .Sedi daktare sinjora ir man sako taigi nenorekit jus jau 60 ties metu taip iseina jeigu man jau tiek metu tai galima negydyti jiems matai paduok jaunus grazius ir sveikus tai jie gydys jie neserga mieli daktareliai as pvz niekada nebuvau pas gydytoja jauna
Irma 2015-09-23 15:04
Kam trūkinėja rankos - smarkiai- giliai atsiranda žaizdos pirštuose delnuose (kas susidūręs supras, kitiems neaktualu) man viena pensininkė patarė nusiirkti nakvišų aliejaus (dabar sako tik kapsulėse tėra) susprogdinti kapsulę ir vakare prieš miegą išsitepti rankas. Pabandžiau- skausmą nuėmė tą patį vakarą (o kas tai per skausmas žino tik tie kam trūkinėja) naudojant kiekvieną vakarą net ir gilios žaizdos užgyja grubiai per savaitę- paskui tik neleiskit labai gilioms susiformuoti- tepkit-padeda.
D.j. 2014-04-29 00:24
Tai signalas kad truksta vitamino C. Bulviu kauke su citrinos sultimis tinka, bet papildomai pagerkite vitamino C.
Rolandas 2014-04-11 09:28
pradžioj straipsnio užsiminta, kad reikia šalinti priežastis o paskui užsiimti simptominiu gydymu. Bet apie tai kaip pašalinti priežastis - nė žodžio. Daug metų man skausmingai trūkinėja pirštai ir šiuolaikinė medicija išskyrus patart nusipirkti vitaminų, arba kremų ir darytis voneles niekuo negali padėti.
Rimantew 2012-04-23 17:21
Ačiū už straipsniuką, tikiuosi kad man padės :)