Patarė, kaip namų salygomis pasirūpinti skilinėjančia oda: įsidėmėkite

Patarė, kaip namų salygomis pasirūpinti skilinėjančia oda: įsidėmėkite

Besikeičiantys orai ne tik sausina mūsų rankų odą, bet ir avalynė ar sintetinės kojinės neleidžia kvėpuoti pėdų odai. Ilgainiui oda gali stipriai parausti, išsausėti, suragėti ar netgi pradėti skaudžiai skilinėti. Todėl „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė dalinasi 6 patarimais, kaip užkirsti kelią rankų ir pėdų išsausėjimui.

 

Druskos vonelės

 

„Jūros druska puikiai tinka rankų ir pėdų vonelėms. Šalia pabandykite į vonelę įpilti levandų arba verbenos aliejaus – tai prisotins jūsų pėdas arba rankas drėgme, o taip pat nuramins maloniu kvapu. Tai gali tapti puikus SPA namuose visai šeimai arba laikas sau, kai lepinant kojas ar rankas vonelėje galite žiūrėti mėgstamą serialą ar trumpam užsimerkus pasiklausyti raminančios muzikos“, – pasakoja grožio specialistė.

 

Kaukės pirštinių ir kojinių pavidalu

 

„Šveičiamosios, drėkinamosios, maitinančios ar netgi daugiafunkcinės rankų ir pėdų kaukės gali padėti sutaupyti daug laiko ir pastangų norint pasirūpinti savo oda. Norint efektyvaus negyvos odos nusisluoksniavimo patariama rinktis kaukes, kurių sudėtyje yra glikolio rūgšties. Taip pat tiek šveičiamose, tiek drėkinančiose kaukėse gausu odą maitinančių ir raminančių aliejų kaip ramunėlių, avokadų, kanapių sėklų ar sviestmedžių“, – pasakoja A. Vareikienė.

 

Šlapalas priemonėse – kai odos problemos rimtesnės

 

Grožio specialistė pastebi, kad su rimtesnėmis odos problemomis dažniau susiduria žmonės nuo 40 metų. Anot jos, tai nulemia su amžiumi sulėtėjęs odos atsinaujinimas. Tuomet patariama naudoti šlapalo turinčias priemones. Kasdienei suragėjusios odos priežiūrai, kuri neturi didelių problemų ar įskilimų, rekomenduojama naudoti 18 procentų šlapalą. Tačiau jeigu oda yra linkusi į skilinėjimą, naudokite aukštesnio lygio – 30 procentų.

 

Žinokite, kada drėkinti, o kada maitinti odą

 

„Turėkite keletą mažų rankų kremų indelių – vieną namuose, kitą automobilyje arba rankinėje, o trečią – darbo stalčiuje. Namuose ir darbo stalčiuje turėkite paprastą drėkinamąjį kremą, tuo tarpu rankinėje ar automobilyje, kur tenka susidurti su didesniais temperatūrų pokyčiais, patarčiau turėti maitinamąjį, apsauginį rankų kremą“, – pasakoja A. Vareikienė.

 

Priemonių sudėtyje ieškokite natrio laktato

 

Grožio specialistė pasakoja, kad sergantieji dermatitu ar netgi cukriniu diabetu gali susidurti su didesniais iššūkiais, norint išvengti tokių odos problemų kaip jos suragėjimas ar skausmingas skilinėjimas. Jiems patariama ieškoti priemonių su natrio laktatu. 18 procentų natrio laktatas nusluoksniuos negyvas odos ląsteles. Bet jeigu cukrinis diabetas arba dermatitas nualino jūsų odą iki stiprių suragėjimų, jums patariama rinktis priemones su 30 procentų laktatu.

 

Šilkinės arba medvilninės pirštinės

 

„O jeigu norite dar labiau palepinti būtent savo rankų odą, išbandykite namuose visą SPA ritualą. Pirmiausia su pilingu nušveiskite savo rankų odą, pamirkykite rankas druskų vonelėje ir patepkite maitinamuoju kremu. O tuomet užsidėkite šilkines pirštinaites ir pabūkite su jomis beskaitant knygą arba netgi pabandykite nueiti taip miegoti. Pamatysite, rankų oda jums atsidėkos švelnumu ir glotnumu“, – pasakoja grožio specialistė.

Komentarai