Lietuviai raginami pasidomėti, ar manikiūro ir pedikiūro paslaugos teikiamos saugiais instrumentais

Lietuviai raginami pasidomėti, ar manikiūro ir pedikiūro paslaugos teikiamos saugiais instrumentais

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, mūsų šalyje gyventojų išvaizda šiuo metu oficialiai rūpinasi daugiau nei 17 tūkst. grožio paslaugų teikėjų. Lietuvoje atlikti patikrinimai rodo, kad ne visi grožio specialistai į šią veiklą žiūri atsakingai.
 
Tiriant paslaugų vartotojų skundus, kasmet nustatoma, kad dalis grožio paslaugų teikėjų veiklą vykdo neturėdami privalomo leidimo-higienos paso. Nerimą kelia situacija, su kokiais instrumentais teikiamos manikiūro ir pedikiūro paslaugos: pažeidimai, susiję su netinkamu jų dezinfekavimu ar sterilizavimu taip pat fiksuojami kasmet. NVSC specialistai atkreipia dėmesį į būtinybę domėtis, kokiais instrumentais yra teikiamos paslaugos, nes higienos pažeidimai gali sukelti itin liūdnas pasekmes – nuo ilgalaikio gydymo reikalaujančio grybelio iki hepatito C ar ŽIV.
 
Dirbantys nelegaliai praslysta pro planinius patikrinimus
 
Lietuvoje grožio specialistai turi turėti ne tik individualios veiklos pažymėjimą ar dirbti įmonėje, bet ir galiojantį leidimą-higienos pasą. Jis patvirtina, kad specialisto ar įmonės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus. „Leidimas turėtų būti laikomas klientui matomoje vietoje: ant sienos, staliuko ir pan.  Jei kyla įtarimų dėl teikiamų paslaugų kokybės, o dokumento nesimato, rekomenduojama specialisto paprašyti jį parodyti. Jei jis to padaryti negali – tai pirmasis signalas apie galimai netinkamas veiklos sąlygas“, – pasakoja NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė.
 
Taip pat nerekomenduojama naudotis grožio paslaugomis, kurias specialistai teikia namuose. Mat dažniausiai tokie paslaugų teikėjai vykdo veiklą nelegaliai, t. y. neturi leidimo-higienos paso. Tokiais atvejais ir jų kontrolės galimybės yra ribotos,  NVSC apie juos duomenų neturi. „NVSC kasmet atlieka  planinius grožio paslaugų teikėjų patikrinimus, kurių metu peržiūrima ne tik dokumentacija, bet ir tai, kaip laikomasi higienos reikalavimų – įrankių dezinfekcijos ir sterilizacijos, patalpų ir įrangos priežiūros ir kitų aspektų. Bendrai „juodosios rinkos“ dalyvių kontroliuoti nėra galimybės, nes jų paprasčiausiai nėra oficialiuose paslaugų teikėjų sąrašuose. Tai žala ne tik valstybei, bet ir pavojus klientų sveikatai, todėl sužinojus apie nelegalius paslaugų teikėjus gyventojų visuomet prašome pranešti NVSC“, – pasakoja I. Skridailienė.

2 psl. »

Komentarai