Nemalonu, bet aktualu: įaugusių nagų problema

Nemalonu, bet aktualu: įaugusių nagų problema

Gražūs ir sveiki nagai – žmogaus tvarkingumo etalonas. Tačiau kartais net ir tie, kurie skiria savo išvaizdai itin daug dėmesio, negali pasigirti estetiškai atrodančiais kojų ar rankų nagais. Kaip rodo statistika, šiuo metu maždaug penktadalis visų žmonių kenčia nuo onichokriptozės, arba paprastai tariant, įaugusių kojų nagų. Ši problema ne tik subjauroja kojų ar rankų nagų išvaizdą, bet dažnai dar ir sukelia stiprų skausmą, pūliavimą ar rimtas komplikacijas, ilgainiui privedančias net prie operacijų.
 
Skirtingomis situacijomis įaugę nagai gali būti gydomi dvejopai: įaugęs kojos nagas gydomas taikant konservatyvų arba operacinį gydymą. Taip pat šiandien vis dažniau naudojamas įaugusių nagų metodas – sąsagos, leidžiančios moderniu būdu pašalinti problemą ir išvengti operacijos. Pastarasis chirurginis būdas yra sudėtingesnis ir naudojamas išskirtiniams atvejams gydyti.
 
Įaugęs nagas – kas tai?
 
Įaugę nagai – problema, sukelianti skausmą ir lydima išties didelio estetinio diskomforto. Nors didžiajai daliai pacientų įauga kojų nykščio nagas, pasitaiko atvejų, kuomet onichokriptozė apima ir rankos nagus. Įaugantis vienas išorinis nago kraštas (o kai kuriais atvejais ir abu) greitai praduria nago krašto odą ir minkštuosiuose audiniuose pradeda formuotis infekcijos židinys. Negydant nago būklė tik blogėja, simptomai ryškėja, kol žmogui galiausiai nelieka nieko kito, kaip tik skirti chirurginį gydymą.
 
Priežastys, lemiančios nago įaugimą
 
Pagrindinės įaugusių nagų priežastys yra keturios. Pirmoji – neteisingas nagų karpymas. Kerpant nagą kreivai, rizikuojama, kad augant nagui, jo pakraštyje susiformuos nusmailėjimas, kuris ir įaugs į odą. Toks smailas ir aštrus nago plokštelės galiukas lengvai skverbiasi gilyn, draskydamas audinius. Antroji, ypač dažna įaugusių nagų priežastis yra ankšta avalynė. Kai koja nuolat spaudžiama nepatogiuose batuose, didėja tikimybė, kad kažkuris iš kojos nagų įaugs. Su tuo itin dažnai susiduria moterys, avinčios nepatogią, pėdą suspaudžiančią aukštakulnę avalynę. Kitas, trečiasis, rizikos faktorius - įvairios traumos bei sumušimai. Bėgiojant ar spiriant galima nesunkiai pažeisti pėdos, čiurnos kaulus, raumenis, odos audinius ir pan. Visa tai irgi gali daryti įtaką kojos nago įaugimui. Paskutinioji priežastis susijusi su įgimtomis nago deformacijomis ar vyresniu amžiumi. Pasitaiko atvejų, kaip žmogaus nago forma jau nuo pat gimimo yra kitokia ir linkusi įaugti. Taip pat žmogui senstant keičiasi nago plokštelės forma, todėl vyresnio amžiaus žmonės dažniau susiduria su šia problema. Nustatyta, kad kojų nagų įaugimui įtakos turi ir pėdų prakaitavimas. Dėl jo nagas suminkštėja, ima lūžinėti. Plokščių, plonų, trapecijos formos nagų savininkai irgi patenka į įaugančių nagų rizikos grupę.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas