Ką daryti įsisiurbus erkei?

Ką daryti įsisiurbus erkei?
@ Shutterstock

Erkę galite pasigauti būdami daugelyje vietų – kur yra aukšta žolė, medžiai, krūmai, dideli augalų lapai, daugiausia miškingose vietose, kur gali rasti kam įkasti ir kuo pasimaitinti. Įsisiurbdamos erkės teikia pirmenybę minkštoms ir šiltoms kūno vietoms, tokioms kaip: pažastys, kirkšnys, plaukuotos kūno vietos. Tuomet jos lieka įsisiurbusios ir maitinasi krauju, o tuo pačiu gali ir perduoti baisių ligų – Laimo ligą ir erkinį encefalitą. Dėl galimybės užsikrėsti, itin svarbu žinoti, kaip taisyklingai pašalinti erkę nuo kūno ir ką daryti toliau.

 

Susipažinkite su žingsniais, kaip taisyklingai ištraukti erkę:

 

  1. Suimkite erkę kuo arčiau odos paviršiaus.

     
  2. Paspauskite tiesiai, tolyn nuo odos, tolygiai spaudžiant. Stenkitės nesulenkti ir nesukti erkės.

     
  3. Patikrinkite įkandimo vietą, norėdami pamatyti, ar įkandimo vietoje neliko nė vienos erkės kūno dalies – galvos ar burnos, ar kojos. Jei taip, pašalinkite jas.
     
  4. Įkandimo vietą nuvalykite muilu ir vandeniu.

     
  5. Pašalinę erkę, užtikrinkite, kad ji daugiau niekam neįsisiurbs – pašalinkite ją.

     

Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, kad sužinotumėte, ar niekuo neužsikrėtėte, ar nereikalingas gydymas. Kelias savaites stebėkite savo savijautą, ar neatsiranda aplink įkandimo vietą raudonų dėmių, bėrimų. Nedelsiant vykyte pas gydytoją, jeigu pasireiškia kaklo sustingimas, galvos skausmas, pykinimas, silpnumas, raumenų ar sąnarių skausmas, apetito sutrikimai, karščiavimas, šaltkrėtis, patinsta limfmazgiai.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas