Apie jogą pastaruoju metu girdime daug ir dažnai, būtent todėl daugeliui tai atrodo kaip nauja, iš rytų atėjusi mada, tačiau jogos instruktorė Loreta Stonkutė papasakojo, kad net Vydūnas propagavo joga, kurios pagalba išsigydė džiovą!
Už iš tiesų labai įdomų ir išsamų inetrviu nuoširdžiai dėkojame „Respublikinei jogos mokyklai“, kurios interneriniame puslapyje bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rasite gausybę naudingos informacijos ir patarimų.
Kodėl verta rinktis jogą?
Šis klausimas bus užduodamas tol, kol žmonės turės skirtingą laimės skonį. Dėl šio klausimo gali kilti ginčų, nes kiekvienos krypties atstovas temps į savo pusę. Tiesų pasaulyje labai daug ir kiekvienas renkasi tą, kuri labiausiai atspindi jo gyvenimo būdą. Jogą dažniausiai renkasi tie žmonės, kurių laimės skonis visuomenės požiūriu truputėlį keistokas. Aerobikoj bent paprakaituoji. Pilvo šokio pamokose linksmai pašoki. Kovų menuose ne tik sustiprini kūną, bet ir pasitaikius progai gali panaudoti naujus gebėjimus gindamas save. O ką veikia jogai? Sėdi lotoso pozoje arba stovi ant galvos. Kas čia įdomaus?
Kuo šis mokymas skirasi nuo kitų?
Įdomiausia jogos dalis yra nematoma stebėtojui, nes visas darbas vyksta žmogaus viduje, o ne išorėje. Kol neparagausi jogos savo kailiu, bus sunku tai suprasti. Bet labiausiai joga savita tuo, kad padeda žmogui kaupti, o ne eikvoti kūno energiją. Jei po bet kokio kito sporto jaučiatės maloniai pavargęs, tai po jogos užsiėmimo jausitės maloniai pasikrovęs, norėsis ne ilsėtis, bet kažką nuveikti.
Kodėl reikėtų rinktis būtent jogą, o ne kovinius menus, kurie irgi turi tiek filosofiją, tiek ir gyvenimo būdo nuostatas?
Dėl filosofijos ir gyvenimo būdo nuostatų. Vėlgi prisiminkime laimės skonį. Kovų menų atstovai jaučia laimę, kai gali apginti kažką, kai gali nugalėti priešą. Jogas, tikras jogas, neturi su kuo kovoti. Jis atvirkščiai, jei būtų priverstas kažkam suduoti, pasijustų labai nelaimingas. Jo laimės skonis kitas. Jis visus myli. Achimsa - yra pirmasis ir pagrindinis jogos moralės principas. Lietuviškai tai būtų - nekenk. Gyvenk ir leisk gyventi kitiems.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai