Sporto trenerio konsultacija. Apie sportą paauglystėje

Sporto trenerio konsultacija. Apie sportą paauglystėje

Norėčiau jūsų paklausti, apie sportą paauglystėje. Jeigu 15 metu mergina sportuoja ~ 4 kartus per savaitę, kaip tai jai gali atsiliepti? Jos kūnas juk dar tik auga. Jeigu vis apkrauna raumenis, kiek žinau daugiau dirba ant pilvo ir krūtinės, ar tai negali pakenkti jos vystymuisi?

Bet kokio amžiaus žmogus privalo būti fiziškai aktyvus. Ne išimitis ir paaugliai. Reguliarios treniruotės yra būtinos gerai fizinei būklei bei savijautai palaikyti ir yra geros sveikatos pagrindas. Nepakankamas fizinis  aktyvumas neigiamai veikia paauglio sveikatą, sąlygoja viršsvorio susidarymą, laikysenos sutrikimus, nepakankamą raumenų darbingumą, mažina širdies ir kraujagyslių sistemos funkcines galimybes.

Kaip fizinio aktyvumo formą, 15 m. paauglys gali rinktis ir treniruotes sporto klube, tačiau būtina žinoti kaip treniruotis. Atliekant pratimus tvirtėja raumenys, raiščiai bei kaulai, gerėja laikysena, raumenys tampa stipresni, išvermingesni, formuojama dailesnė figūra.  Treniruojantis su kardio treniruokliais stiprinama širdies, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemos.

Antra vertus, netinkamai pasirinkus fizinio krūvio apimtį, intensyvumą, pratimus  galima ne padėti, o ir pakenkti savo sveikatai.  Netaisyklingai atliekant pratimus gali atsirasti nugaros, kelių skausmai, padidėja traumų galimybė.  Jei treniruojami tik kai kurie kūno raumenys, o kitiems
neskiriama pakankamai dėmesio, gali atsirasti raumenų  disbalansas, susiformuoti neproporcinga figūra, iškrypti stuburas.

Kad treniruotės sporto klube duotų naudos, geriausia kreiptis į sporto salės trenerį nuo pat pradžių. Pagal sveikatos būklę, fizinį pajėgumą, siekiamus treniruočių tikslus  treneris parinks fizinio krūvio
intensyvumą, parinks tinkamus pratimus ir parodys, kaip taisyklingai juos reikia atlikti. Tokios treniruotės paaugliui bus tikslingos, saugios ir naudingos.

 

 

Daugiau sporto trenerio atsakymų rasite: Deividas Grinskis

Sporto trenerio svetainė: www.bikinibody.lt
Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 


 

Komentarai