Sporto trenerio konsultacija. Kaip padidinti blauzdų raumenis namų sąlygomis?

Sporto trenerio konsultacija. Kaip padidinti blauzdų raumenis namų sąlygomis?

Pirmiausiai norėčiau pasiteirauti, kokius pratimus galima atlikti namuose, kad padidėtų blauzdos raumenų masė. Taip pat norėčiau sužinoti, ar treniruoklis-dviratis padės namuose paauginti raumenukus, o galbūt treniruoklio pagalba tik deginami riebaliukai?

Jei norite padidinti blauzdų raumenų masę namų sąlygomis, galite atlikti šį gerai žinomą pratimą, tačiau paslaptis glūdi pratimo atlikimo technikoje:

Viena koja atsistokite ant pakylos ar ant laiptelio, kurio aukštis apie 20-30 cm. Kitą koją uždėkite ant atraminės kojos. Lėtai
per 3 sekundes leiskite kulną žemyn, kol pajusite stiprų blauzdos raumenų tempimą. Užlaikykite. Įprastai užlaikymas
trunka 1-2 sekundes, tačiau dabar ištemptus blauzdų raumenis laikykite ilgiau – 5 sekundes.

Tada 1-2 sekundes stiebkitės kuo aukščiau. Atlikdama pratimą visą kūno svorį perneškite didžiojo kojos piršto link ir iki galo pasistiebusi įtemptą blauzdos raumenį užlaikykite tris sekundes. Lėtai nuleiskite kulną žemyn ir vėl užlaikykite 5 sekundes. Kartokite.

Visus pakartojimus atlikite viena koja, tada pratimą pakartokite kita koja. Tai sudaro vieną pratimo seriją, po kurios pailsėkite vieną minutę. Iš viso atlikite 3 pratimo serijas po 12 pakartojimų. Poilsis tarp serijų iki 60 sekundžių.Patarimas. Siekiant geresnių rezultatų rankoje laikykite svorį.

Blauzdų raumenis treniruokite 3 kartus per savaitę ir po treniruotės atlikite blauzdų raumenų tempimo pratimą. Tarp treniruočių turi būti mažiausiai vienos dienos pertrauka.

Nepamirškite, kad raumenų masė augs geriausiai tada, kai su maistu suvartosite daugiau kalorijų.

Treniruoklis-dviratis labiau tinka siekiantiems atsikratyti kūno riebalų ir pagerinti savo fizinį pajėgumą, o raumenukų formavimui geriausia rinktis pratimus su savo kūno svoriu, su mankštos kamuoliais, su svareliais, su gumomis.

2 psl. »

Komentarai