Kaip prižiūrėti nagus?

Kaip prižiūrėti nagus?

Stiprūs, sveiki ir gražūs nagai – kiekvienos moters puošmena. Tinkama jų profilaktinė priežiūra nereikalauja daug laiko ir pastangų, tačiau ką daryti toms, kurios jau turi problemų?

Trupantiems nagams naudingos pašildyto augalinio aliejaus vonelės, į kurias įlašinta vitamino A, trys jodo arba penki citrinų sulčių lašai. Jas reikėtų daryti kartą ar du per savaitę, o nago plokštelę ir aplink ją esančią odą reguliariai patrinti actu, citrinų, juodųjų ar raudonųjų serbentų sultimis.

Galima kas antrą dieną daryti voneles su jūros druska. Taip pat nagams labai naudingas bičių vaškas: pašildykite jį vandenyje ir įkiškite pirštus. Susidariusius „antpirščius“ būtina laikyti iki ryto.

Teigiamai veikia ir specialūs kremai: juos naudojant nagai sustiprės, atgaus savo spalvą ir blizgesį.

Ne ką mažesnis vaidmuo tenka sveikai mitybai. Jei vartojate produktus, kuriuose daug baltymų, vitaminų A ir D, mineralinių druskų, geležies, kalcio ir želatinos (jos daug želėje, drebučiuose ir desertiniuose patiekaluose), nagai stiprėja ir auga greičiau.

O tai aktualu rūkančioms: pageltusius nagus balina 3% vandenilio peroksido tirpalas ir citrinos sultys (galima naudoti ir mišinį, kurį sudaro 1 dalis glicerino, 5 – vandenilio peroksido). Procedūrą reikia atlikti kasdien. Rudą raginį sluoksnį taip pat galima švelniai nušlifuoti pemza, tačiau prieš tai būtina 10 minučių pirštus pamirkyti muilo ir sodos vonelėje.

Vis dėlto nepamirškite, kad daug veiksmingiau pašalinti problemos priežastį, o ne padarinius: prastą nagų būklę lemia organizmo medžiagų apykaitos sutrikimai, kai kurios vidaus organų ligos, nekokybiškas lakas ir daugybė kitų priežasčių. Jeigu įtariate, kad jie suprastėjo ne dėl išorinių veiksnių, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Komentarai (6)

Stefa 2023-07-30 20:59
Kaip gydyti vertikaliai įskilusį nagą. Turiu Įskilimą per visą nagą jau 2 metus.
Augustė 2014-04-23 18:36
Kas dar gali padėti, nes jau nebežinau ką daryti nagai kaip iš siaubo filmo :) Ačiūū :)
Rūta 2013-10-30 13:09
Nu kazinau man jie nepadeda
dina 2012-12-29 18:40
man padejo ir labai patiko as tai darau i savaite 2 kartus ir mano nagai yra pribloskentis aciu mielos moteris padarykit sita vone ir jusu nagai bus svelnus ir spindes
viktorija 2012-04-23 09:40
goood like nice
karolina 2012-04-23 08:20
ilgi nagai