Nuovargis ir energijos trūkumas: kokių priemonių imtis?

Nuovargis ir energijos trūkumas: kokių priemonių imtis?

Daugelis iš mūsų gyvena pakankamai įtemptu ritmu, todėl nieko nuostabaus, kad ilgainiui pavargstame ir imame stokoti energijos, kurios lygis ne visuomet atsistato net ir po ilgesnio savaitgalio. Visgi, tai tikrai nereiškia, jog nuo šiol teks susitaikyti su tokia situacija – yra ne viena veiksminga priemonė, kuri turėtų ženkliai pagerinti Jūsų savijautą. Jei norite ir vėl jaustis žvalūs bei energingi, išbandykite žemiau pateiktus patarimus.

Atkreipkite dėmesį į savo mitybą

Daugiausiai energijos suteikia sveikas, naudingų medžiagų nestokojantis maistas – būtent jis ir turėtų dominuoti Jūsų mityboje. Nepraleiskite pusryčių ir jiems rinkitės angliavandenių bei skaidulų turinčius produktus, vėliau valgykite vaisius, daržoves, riešutus, liesus baltymus ir apie energijos trūkumą neilgai trukus galėsite pamiršti. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką dažniausiai geriate dienos metu. Niekuomet nesuklysite alkoholį ir kavą iškeitę į puodelį vandens: kartais nuovargis ir energijos trūkumas gali atsirasti ir dėl dehidratacijos, tad pravartu įsitikinti, kad išgeriate pakankamą jo kiekį.

Dažniau pajudėkite

Nors gali pasirodyti nelogiška, kad jaučiant nuovargį reikia dar daugiau judėti, net ir paprasčiausias 15 minučių pasivaikščiojimas gali suteikti daugiau energijos. Tikriausiai net nereikia sakyti, kad tokia veikla bus kur kas naudingesnė už šokoladuką ar kitą cukrumi prisotintą gardėsį, kuris suteiks tik trumpalaikę naudą. Idealiu atveju pajudėti turėtumėte kasdien: tai padarysite dažniau lipdami laiptais ar toliau pasistatydami automobilį. Jeigu nuspręsite lankyti sporto klubą, galima pagalvoti apie papildų naudojimą – greičiau atsistatyti ir energijos neprarasti padės aminorūgštys, kurias galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pasistenkite geriau išsimiegoti

Nepakankamas arba prastos kokybės miegas yra viena dažniausių nuovargio priežasčių, tad reikėtų atkreipti dėmesį ir į šią sritį. Užtenka laikytis kelių paprastų taisyklių. Geriausia, jei visuomet eisite miegoti ir kelsitės tuo pačiu metu, vengsite miego dieną, o prieš eidami miegoti atsipalaiduosite šiltoje vonioje ar duše. Galima rinktis ir kitus Jums tinkančius atsipalaidavimo būdus, kurie padės pabėgti nuo dienos rūpesčių. Tai gali būti meditacija, kvėpavimo pratimai ar keletas raminančios knygos puslapių. Svarbiausia, kad vengtumėte migdomųjų – tokie vaistai nėra ilgalaikis sprendimas ir negali pašalinti nemigos priežasčių.

Venkite streso

Stresas išeikvoja didžiulius mūsų energijos resursus, todėl turėtumėte pasistengti gyventi taip, kad jo kasdienybėje būtų kuo mažiau. Galbūt karjeros pokyčiams iš karto nesiryšite, tačiau galite peržvelgti savo aplinką ir dažniau užsiimti atpalaiduojančiomis veiklomis. Darbe darykite pertraukėles, o grįžę namo skirkite laiko sau ir savo mėgstamoms veikloms, nesvarbu, ar tai būtų muzikos klausymas, skaitymas ar buvimas su draugais. Dažnai perdegame siekdami užsibrėžtų tikslų – tuomet geriausia juos išskaidyti į smulkesnius ir nepamiršti savęs vienaip ar kitaip apdovanoti kiekviename etape.

Vartokite maisto papildus

Nuovargis ir energijos stoka neretai atsiranda dėl vitaminų trūkumo – jei nepavyksta jų gauti su maistu, verta pagalvoti ir apie papildų įsigijimą. Dažniausiai rekomenduojami vitaminų B12, D, geležies ir kiti panašūs papildai – spauskite čia, jeigu norite iš arčiau juos apžiūrėti ir įsigyti. Tiesa, pernelyg eksperimentuoti šiuo atveju patiems nepatariama, kadangi vitaminų perteklius taip pat gali sukelti panašius simptomus. Tad jeigu nesate tikri, kokių medžiagų trūksta Jūsų organizmui, verčiau pasikonsultuokite su specialistais: tuomet papildų vartojimas bus tikslingesnis ir greičiau atneš pageidaujamus rezultatus.

Pritaikę šiuos patarimus savo kasdienybėje, pakankamai efektyviai turėtumėte pastebėti teigiamus pokyčius. Tiesa, juos reikėtų paversti naująja savo rutina – tuomet su nuovargiu ir energijos trūkumu ateityje nebeteks susidurti. 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas