Pirmieji menopauzės simptomai: atpažįsta ne kiekviena

Pirmieji menopauzės simptomai: atpažįsta ne kiekviena

Nors internete apstu informacijos apie menstruacijų ciklą ir su juo susijusius nepatogumus, vis dėlto, vis dar pasitaiko moterų, kurios nepastebi besiartinančios menopauzės ir neatpažįsta pirmųjų simptomų. Taigi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį ir pasirūpinti savimi artėjant menopauzei?

 

Mėnesinių pokyčiai

Pirmasis menopauzės požymis paprastai būna įprasto mėnesinių ciklo pokyčiai. Mėnesinės gali pasidaryti neįprastai lengvos arba neįprastai sunkios. Taip pat gali pakisti mėnesinių dažnumas. Jos gali būti kas 2 ar 3 savaites, arba atvirkščiai – jų gali nebūti kelis mėnesius. Galiausiai mėnesinės visai sustoja.

 

Maždaug 8 iš 10 moterų kurį laiką prieš mėnesinių pabaigą bei po jos taip pat patiria ir daugiau simptomų. Kai kurioms jie stipriai paveikia kasdienį gyvenimą.

 

Karščio bangos

 

Karščio pliūpsniai – tai staiga trumpa užplūstantis karščio pojūtis veide, kakle ar krūtinėje, dėl kurio oda gali parausti ir imti prakaituoti. Dažniausiai karščio bangos kamuoja vakarais ir naktį.

 

Sumažėjęs libido

 

Menopauzės metu daugelis moterų skundžiasi mažesnis sekso poreikis (sumažėjęs libido) bei makšties išsausėjimu ar diskomfortas lytinio akto metu.

 

Kiti simptomai

 

- Galvos skausmai.

- Nuotaikos svyravimai – pavyzdžiui, apatija ar nerimas.

- Smarkus širdies plakimas – kai staiga imate pastebėti savo širdies plakimą.

- Sąnarių sustingimas ir skausmas ar maudimas.

- Sumažėjusi raumenų masė.

- Dažnos šlapimtakių infekcijos.

 

Menopauzės metu taip pat padidėja rizika susirgti kai kuriomis kitomis ligomis, pavyzdžiui, gali susilpnėti kaulai bei išsivystyti osteoporozė.

 

Jei tam tikri simptomai jus ypatingai vargina, kreipkitės į savo gydytoją – daugelį jų galima pašalinti. Taip pat domėkitės, kaip galima valdyti menopauzės simptomus.

 

Svarbu pakeisti mitybą

 

Menopauzės metu organizme sumažėja estrogeno kiekis, dėl to susilpnėja širdies, kraujagyslių, kaulų ir kitos sistemos. Šiuo periodu moters sveikata labai priklauso nuo mitybos.

 

Menopauzės metu reikėtų sumažinti gyvulinės kilmės baltymų ir riebalų kiekį. Venkite kiaulienos, subproduktų (kepenėlių, širdžių), dešrų, pieniškų dešrelių ir kitokių produktų, kuriuose gausu cholesterino. Vartokite jautieną, veršieną, avieną, o geriausia – paukštieną (krūtinėlę). Taip pat rekomenduojama atsisakyti kavos, alkoholio, cigarečių, gazuoto vandens ir saldumynų.

 

Palaipsniui įpraskite vartoti kalcio preparatus, išmėginkite soją – joje yra gamtinio estrogeno, taigi galima ja kurį laiką keisti hormoninius preparatus.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas