Muilo riešutų panaudojimas buityje

Muilo riešutų panaudojimas buityje

Ar įmanoma patiems pasigaminti natūrų skalbiklį, šampūną, muilą, dušo gelį, indų ploviklį ir daugelį kitų buityje naudojamų priemonių? Išbandžiusiųjų muilo riešutus teigimu, tikrai taip! Ir tai – visiškai nesunku!
 
Kas yra muilo riešutai?
 
Iš tiesų tai nėra riešutai – tik džiovinti muilamedžio vaisių kevalai, kurie savo išvaizda primena riešutus. Išdžiovinti vaisiai yra pati vertingiausia augalo dalis – jie neturinti jokių sintetinių medžiagų, kvapų ar dažiklių, visiškai natūralus produktas, 100 % suskaidomas mikroorganizmų, nelieka jokių kūnui ar aplinkai žalingų liekanų, netgi naudojant ilgą laiką.
 
Gaila, bet Lietuvoje muilamedžiai neauginami net ir botanikos soduose, tačiau muilo riešutais prekiauja ne viena ekologiškų prekių parduotuvė. Ši natūrali priemonė tinka patiems įvairiausiems buities darbams.
 
Muilamedžiai auga Indijoje, Pakistane, Nepale ar kitose panašaus klimato šalyse ant muilo riešutų medžių, Himalajų kalnų papėdėse, kur žemė neteršiama trąšomis ir nitratais. Šis medis klesti molingoje, derlingoje ir drėgnoje žemėje net iki 70 metų, užauga iki 25 metrų, jo kamienas tiesus, cilindro formos.
 
Muilo riešutų savybės ir veikimo principas
 
Muilo riešutuose gausu saponino (maždaug apie 12%). Tai – 100 % natūrali alternatyva cheminėms skalbimo priemonėms ir valikliams. Jis gali pakeisti daug cheminių skalbiklių ir kitų priemonių, kurių sudėtyje yra sodium laureth sulphate (SLS). Saponinui būdinga efektyvi valomoji galia, antimikrobinės ir antigrybelinės, antialerginės savybės.
 
Muilo riešutai nuo seniausių laikų naudojami kaip skalbimo priemonė, kaip muilas asmeninei higienai, kaip valiklis, kurį galima naudoti gausybei kitų tikslų. Putoti pradeda tik šiltame vandenyje, jį suminkština, todėl iš audinių geriau pašalinami nešvarumai ir priemonių likučiai. Idealiai tinka net itin jautrios odos ir alergiškiems žmonėms, vaikiškų rūbelių ir vystyklų skalbimui, visiškai nekenkia aplinkai ir žmonių sveikatai.

2 psl. »

Komentarai