Žmonės pirmą kartą susidūrę su artimojo slauga gali šiek tiek pasimesti, kadangi tai yra neįprasta, daug nežinomos informacijos gali sukelti papildomą stresą. Todėl, tam reikėtų pasiruošti iš anksto, kad susirgus artimajam galėtumėte suteikti svarbiausią pagalbą. Žinoma, yra įvairių institucijų, kurios užsiima slaugymu, tačiau tai nėra vienintelis variantas – tai daryti galima ir individualiai, tik būtina pasiteirauti su profesionalais.
Šiame straipsnyje jūs rasite svarbiausią pirminę informaciją apie artimųjų slaugą namuose, kur kreiptis dėl pagalbos ir tuo pačiu rasite patarimus, kurie padės jums prižiūrėti slaugančio žmogaus sveikatą ir išvengti papildomų problemų. Taip pat, kalbant apie artimojo slaugą, verta pasidomėti ir slaugos mokymais, kadangi po jų galėsite jaustis užtikrintai ir daug labiau pasitikintys savimi, o tuo tikrai prisidėsite prie artimojo sveikatos.
„SIDABRA“ yra slaugos konsultacijų centras, kuriame galima dalyvauti slaugos mokymuose, įsigyti reikiamų priemonių ir gauti nemokamos konsultacijos slaugantiems namuose. Tiek netikėtam susirgimo atvejui, tiek jau ilgą laiką užsiimant slauga, visada gera žinoti, kad yra galimybių susisiekti su profesionalais ir gauti papildomos pagalbos.
Slauga gali būti ne tik fiziškai ir psichologiškai sekinantis dalykas, tačiau žmonės būna, kad susiduria ir su finansinėmis problemomis. Dėl to, jūs turėtumėte žinoti visą svarbiausią informaciją apie kompensuojamas slaugos priemones. Pavyzdžiui, šlapimo nelaikymo metu, kai yra nustatytas tam tikras laipsnis, galima gauti kompensaciją įklotams, sauskelnes ir vienkartinių paklodžių.
Pasinaudojus kompensacija, slauga gali tapti tikrai paprastesnė, todėl nedvejokite ir pasinaudokite valstybės teikiama pagalba. Norint pasinaudoti kompensacija, pirmiausia jūs turite kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją, tuomet yra nustatomas laipsnis po kurio žinosite, kiek ir kokioms priemonėms galite gauti kompensaciją.
Priemonės, kurios reikalingos slaugai gali būti ne tik susijusios su šlapimo nelaikymu, tačiau ir slaugos kosmetikos, techninės pragulų profilaktikos priemonės. Labai svarbu, kad slaugomas asmuo turėtų kuo daugiau reikalingų priemonių. Tokiu atveju tiek jums gulinčio ligonio slauga bus paprastesnė, tiek slaugomojo savijautai bus maloniau.
Nevaikštančio ligonio slauga gali kelti papildomų rūpesčių, apie kuriuos dažnai nepagalvojama arba neturima pakankamai žinių. Apsisaugojimas nuo papildomų nesklandumų jums gali padėti išsaugoti slaugomojo sveikatą. Čia rasite keletą svarbių patarimų mitybos, priežiūros ir higienos klausimais.
Tai yra odos ar gilesnių audinių pažeidimas, išsivystantis spaudžiamuosiuose paviršiaus vietose sutrikus kraujotakai bei audinių mitybai. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pragulos susiformuoti gali vos per 2 valandas, jeigu pragulos nėra sustabdomos, gali prasidėti gilesnių audinių nekrozė ir dėl deguonies stygiaus miršta audiniai.
Norint išvengti pragulų, reikia suteikti visavertę mitybą, tinkamai prižiūrėti odą ir svarbiausia nuolat keisti slaugomo asmens padėtį lovoje. Jeigu vis dar kyla klausimas, kaip susitvarkyti ligonio slaugą, tuomet rekomenduojame kreiptis į specialistų pagalbą.
Ne veltui yra sakoma, kad senatvėje žmonės vėl sugrįžta į vaiko kūnus – mityba vyresnio amžiaus asmeniui vaidina lemiamą vaidmenį, kaip ir ankstyvoje jaunystėje. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad išvengti mitybos sutrikimų yra lengviau nei vėliau juos koreguoti, todėl reikėtų nieko nelaukti ir mitybai skirti daug dėmesio, kol dar neatsirado sutrikimų. Kitas svarbus dalykas – maisto porcijos. Nepamirškite, kad pagyvenę žmonės sunaudoja mažiau energijos, todėl reguliuojamos porcijos padės išvengti nutukimo.
Vienas iš būdų, ką reikėtų padaryti, kad slauga būtų mažiau sudėtinga – sukurti tokią aplinką, kad slaugomas asmuo išvengtų griuvimų. Tai itin dažnai pasitaikantis nutikimas, kuris gali sukelti fizinių ir psichologinių pasekmių – jau kartą nugriuvę žmonės bijo nugriūti dar kartą, todėl sumažėja fizinis krūvis, o tai gali privesti prie kitų sveikatos sutrikimų. Į griuvimų prevenciją kiekvienas turėtų atkreipti kuo daugiau dėmesio.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai