Naktinės karščio bangos: 8 priežastys, kodėl jos ištinka

Naktinės karščio bangos: 8 priežastys, kodėl jos ištinka

Karščio bangos, dažniausiai, siejamos su menopauze, tačiau mokslininkai teigia, kad jas gali sukelti ir kiti sutrikimai ar procesai vykstantys organizme. Dauguma atvejų, žmonės skundžiasi karščio bangomis, kurios kamuoja dienos metu, tačiau kartais, karštis užplūsta tik naktį. Mokslininkai įvardino 8 naktinių karščio bangų priežastis.

 

1. Menopauzė

 

Menopauzė gali įvykti moteriai pasiekus 40–50 metų, tačiau vidutinis amžius yra apie 51 metus. Nors menopauzė yra natūralus biologinis procesas, tačiau jis gali sukelti ir nemalonių simptomų, kurie sutrikdo kasdienybę. Dažniausiai įvardinami simptomai:

 

· Makšties sausumas

· Karščio bangos

· Šaltkrėtis

· Naktinis prakaitavimas

· Miego problemos

· Nuotaikos pokyčiai

 

2. Tirotoksikozė (hipertiroidizmas)

 

Tirotoksikozė, tai tokia būklė, kai skydliaukė gamina per daug hormono tiroksino, kuris skatina medžiagų apykaitą. Toks disbalansas organizme, sukelia daugybę simptomų, vienas iš jų – gausus prakaitavimas, karščio bangos, kurios pasireiškia ir dieną, ir naktį.

 

3. Infekcijos

 

Su naktiniais prakaitavimais ir karščio bangomis, dažniausiai, siejama infekcinė liga – tuberkuliozė. Tačiau naktinį prakaitavimą gali sukelti bakterinės infekcijos, pavyzdžiui, endokarditas (širdies vožtuvų uždegimas), osteomielitas (kaulų uždegimas) ir kitos panašios ligos. Naktinis prakaitavimas taip pat yra ŽIV infekcijos simptomas.

 

4. Vėžys

 

Naktinis prakaitavimas ir karščio bangos yra ankstyvas kai kurių vėžio formų simptomas. Dažniausiai, su naktiniu prakaitavimu siejama limfoma. Jeigu drauge su naktiniu prakaitavimu, juntate ir kitus simptomus, vertėtų kreiptis į gydytojus tiksliai diagnozei nustatyti.

 

5. Vaistai

 

Vartojant tam tikrus vaistus, gali imti kankinti naktinis prakaitavimas. Tyrimų duomenimis, nuo 8% iki 22% antidepresantus vartojančių žmonių, patiria naktinį prakaitavimą ir karščio bangas. Šį nemalonų simptomą, gali sukelti ir kiti vaistai, pavyzdžiui, paracetamolis, vaistai nuo spaudimo ir kai kurios arbatos malšinančios karščiavimą.

 

6. Žemas cukraus kiekis kraujyje

 

Mažas cukraus kiekis kraujyje taip pat gali sukelti naktinį prakaitavimą ir karščio bangas. Žmonėms, vartojantiems insuliną arba geriamuosius vaistus nuo diabeto, naktį gali pasireikšti hipoglikemija, kurią lydi prakaitavimas.

 

7. Hormonų disbalansas

 

Įvairūs hormonų sutrikimai, pavyzdžiui, policistinių kiaušidžių sindromas, endometriozė ar karcinoido sindromas gali sukelti karščio bangas naktį.

 

8. Neurologinės ligos

 

Neretai neurologinės ligos, įskaitant insultą, migreną, epilepsiją, Alzhaimerio ligą gali sukelti netikėtas ir nemalonias karščio bangas naktį.

 

Gydytojų teigimu, naktinį prakaitavimą ir karščio bangas gali sukelti daugybė skirtingų sutrikimų. Jeigu, jau kuris laikas kenčiate nuo šio nemalonaus simptomo ir nerandate priežasties, kreipkitės į gydytoją, kuris atliks reikalingus tyrimus ir nustatys tikslią diagnozę bei skirs tinkamiausią gydymo būdą.

Komentarai (8)

Regina 2024-04-20 13:33
Karščio bangos tik naktį pabundu kas dvi valandas kartais kas valandą neissimiegu
Violeta 2024-02-08 08:45
Nemalonios karščio bangos naktį ,menopauzė jau praeityje šeimos gydytoja nieko nesiūlo + naktim reikia keltis į tualeta
Ingrida 2022-03-12 17:49
Karščio bangos, šalkretis, nuotaikų kaita, degantį krūtinė ir visa tai tik 42metai
Jolanta Urbonienė 2022-03-11 23:58
Man diena ir naktį
Jurgita 2022-03-10 23:22
Metus kentėjau nuo prakaitavimo. Kreipiausi į visas įmanomas gydymo įstaigas,nieko nenustatė,patarė vartoti harmoninius vaistus.Nepaklausiau. Pradėjau gerti seleno papildus,jaučiuosi žymiai geriau.
Virginija 2022-03-10 17:16
Mane prakaitas ant nakties pila ir atcibundu po to šaltis krečia
Irina 2022-02-26 14:40
Jau daug metų kamuoja silpnumas ir prakaito pylimas ,dieną mažiau ,o naktį net pabundu nuo prakaitavimo.Sakiau savo š.gyd.,bet ištirti iki galo nesiima.
Alda 2022-02-25 09:33
Karščio bangos