Gražiais nagais reikia pradėti rūpintis dar žiemą

Gražiais nagais reikia pradėti rūpintis dar žiemą

Šaltuoju metų laiku mūsų pėdos labai daug laiko praleidžia uždaroje avalynėje. Nepriekaištinga nagų išvaizda pasirūpinsime vasarą, kuomet atidengsime daugiau kūno ir avėsime atviras basutes. Deja, nagų grybelis gali sutrukdyti planus atrodyti nepriekaištingai. Juolab, kad jis gali užklupti ir savimi besirūpinančią moterį, nes tai nėra nevalyvų žmonių liga. Svarbu žinoti, kad naujas nagas atauga tik po 6-9 mėnesių. Todėl pradėti nagus gydyti nuo nagų grybelio reikia jau dabar!

Kodėl prikimba nagų grybelis? Ar įmanoma jį išgydyti, o gal teks visą gyvenimą kompleksuoti dėl negražių nagų? Kalbamės su dermatologijos ir estetinės medicinos klinikos „Mezoderma“ gydytoja dermatologe Neringa Lapinskiene.

Kur galima „pasigauti“ nagų grybelį?

Nagų grybelis – klastinga liga, nes jos sukėlėjas plika akimi nematomas, o, laukdamas palankios progos suvešėti, dažnai gali tūnoti ir odoje. Grybeliu užsikrečiama tiesioginio kontakto su užkrėstu paviršiumi metu. Žiemą, atostogaujant svečiuose kraštuose, šia nemalonia liga galima užsikrėsti viešbučių, poilsio namų dušo kabinose, baseinuose, grybelį galima „pasigauti“ ir einant basomis paplūdimių takais, parduotuvėje matuojantis avalynę ir t.t.

Pirtys, baseinai, viešbučių dušai – palanki vieta grybeliui plisti. Kodėl? Ar nago traumos, siauri batai ar kita nepatogi avalynė, kai nagas remiasi į batus, irgi yra palanki terpė grybeliui plisti?

Grybelis dauginasi ten, kur yra drėgna ir trūksta ventiliacijos. Todėl tikimybė susirgti didėja, jeigu kojos gausiau prakaituoja, jeigu dažnai tenka mūvėti gumines pirštines ar avėti guminius batus. Nago traumos taip pat turi įtakos grybeliui. Net per menkiausius odos ar nago pažeidimus, o ypač kai audiniai traumuojami nuolat, kad ir per trumpai kerpant ar esant nuolatiniam ankštos avalynės spaudimui, patekusios grybelio sporos pradeda daugintis ir sukelia ligą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas