Ką daryti, jei lytinis aktas trunka „per greitai“?

Ką daryti, jei lytinis aktas trunka „per greitai“?

Nuo pat antikos laikų, o gal ir seniau, yra aptarinėjama lytinio akto trukmė. Sklando pasakojimai apie tai, kaip sekso galiūnais save laikantys vyrai sugeba be perstojo mylėtis visa naktį ar net ilgiau. Kiek čia tiesos, kiek pasipuikavimo prieš dailiosios lyties atstoves, gali atsakyti tik jie patys. Tačiau ką daryti, jei meilės aktas netrunka nė šimtosios ar net tūkstantosios to dalies? Jei tik pravėręs miegamojo duris nerimauji, ar ir šį kartą bus taip, kaip aną sykį? Trumpai ir be mažiausios galimybės kontroliuoti savo akto trukmę.

Pasak urologo mokslų daktaro Roberto Adomaičio, greitas ir nekontroliuojamas sėklos išsiveržimas sukelia emocinį stresą nemažam skaičiui vyrų. Tai bent kartą gyvenime ilgesnį periodą patiria beveik trečdalis vyrų. Tačiau kas „per greitai“, vertinant meilės akto trukmę? Kokia jo trukmė pakankama, o kokia jau turi paskatinti susimąstyti apie vizitą pas gydytoją? Kiek mažiausiai turi trukti lytinis aktas?

Viena minutė – dar gerai ar jau per trumpai?

Atsakymas į pastarąjį klausimą – tiek, kad abi pusės būtų patenkintos. Iš tiesų nėra vieno teisingo atsakymo dėl „normalios“ lytinio akto trukmės. Jei abu partneriai yra patenkinti jo trukme, nepriklausomai nuo to, ar jis truko keliolika minučių, minutę ar net mažiau, kvaršinti sau galvą „ar ne per greitai aš baigiu?“ verta tik ieškant papildomų rūpesčių. Poros abipusis sutarimas ir vienas kito pasitenkinimo pojūtis yra geriausias indikatorius, kalbant apie lytinio akto trukmę.

Tačiau, jei namuose nei šio, nei iš to arba dėl priežasčių, kurias miglotai prisimena abu partneriai, pradeda skraidyti lėkštės, jei prieš miegą įsimylėjėliai vis dažniau atsuka vienas kitam nugaras, o prie viso to jau ilgą laiką kirba jausmas, kad kažkas negerai yra su mano gebėjimu kontroliuoti lytinį aktą, vizitas pas specialistą tampa neišvengiamas. Žinoma, jei siekiama išsaugoti meilės santykius. Neretai galimybė kontroliuoti savo lytinį aktą siejasi ir su vyriška savigarba, pasitikėjimu savimi.

Kaip žinia, lytinio akto trukmę lemia nemažai rodiklių, tokių kaip amžius, lytinių santykių dažnumas, aistringumas, aplinka, seksualinio partnerio tipas. Tačiau ištyrus reguliarų lytinį gyvenimą gyvenančias poras prieita prie išvadų, kokia yra optimali, tai yra daugumai porų būdinga meilės akto trukmė. Pasak seksologų, didžioji dalis lytinių aktų (nuo varpos įstūmimo į makštį iki ejakuliacijos) tęsiasi apie 3–5 minutes.

Įdomu tai, kad meilės laiko matas priklauso ir nuo tautybės. Tarptautiniai tyrimai parodė, kad ilgiausiai meilė žaidimus linkę žaisti prancūzai (vidutiniškai 13,3 min.), vokiečiai (11,7 min.), italai (11, 2 min.), kanadiečiai (10,6 min.). Trumpiau jais mėgaujasi meksikiečiai (5,3 min.), Honkogo gyventojai (3,4 min.). Deja, apie lietuvius tokie duomenys nepateikiami.

Gana dažnai, pasakoja seksualinės medicinos specialistai, į juos kreipiasi vyrai, kurių lytinis aktas vidutiniškai tiek ir trunka – 3-5 minutes. Tačiau pasidavę viešoje erdvėje sklandančiam „tikro vyro“, pajėgaus meilės aktą tęsti kad ir valandą, įvaizdžiui, jie pradeda problemos ieškoti savyje. Pasak specialistų, iš tiesų sunerimti reikia tuomet, kai miegamajame dažnai pradeda lankytis nepageidautina viešnia – ankstyva ejakuliacija.

Priešlaikinė ejakuliacija – uždelsto veikimo bomba

„Nesutapo charakteriai“ – daugeliui girdėta frazė, kai ilgą laiką kartu gyvenusi pora, dažnai aplinkinių laikyta idealia, nusprendžia pasukti skirtingais keliais. Tuomet telieka spėlioti, kas slypi po šia aptakia fraze. Kad šis klausimas kaip niekad aktualus, rodo vis auganti skyrybų statistika Lietuvoje. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, kiek daugiau nei pusė santuokų mūsų šalyje subyra.

Tikėtina, kad daliai porų apsispręsti šia linkme „padėjo“ neretai uždelsto veikimo bomba vadinama priešlaikinė ejakuliacija. Ją sekso terapeutai įvardina kaip vieną pagrindinių nepasitenkinimo santykiais priežasčių tarp porų.

Dažnas scenarijus, kai ilgą laiką supratingai taiksčiusis su partnerio priešlaikine ejakuliacija, moteris pratrūksta. Pavargusi nuolat imituoti orgazmą ir jo nesulaukti, ji imasi priekaištauti, kaltinti vyrą dėl smulkmenų ar net nebūtų dalykų. Tuo metu tikroji nepasitenkinimo priežastis glūdi intymiame poros gyvenime. Savo ruožtu vyras pavargsta kęsti nuolatinį emocinį partnerės nepasitenkinimą ir nustemba tik dabar išvydęs „tikrąjį savo mylimosios veidą“. Nenuostabu, kad įsisenėjus šiems nesutarimams prieinamas liepto galas.

Anot gydytojo urologo R. Adomaičio, seksologijoje taikytas ne vienas priešlaikinės ejakuliacijos apibrėžimas. Šiuo metu sutartinai lytinis aktas priskiriamas priešlaikinei ejakuliacijai, kai sėklos išsiveržimas įvyksta greičiau nei per 1 min., arba sperma išsilieja vos tik prisilietus prie moters ar vien nuo minties apie lytinius santykius.

Tačiau nerimauti dėl pavienių ankstyvos ejakuliacijos atvejų neverta. R. Adomaičio teigimu, kartais vyrui užtenka tik kiek pasipraktikuoti, kad norėdamas suteikti partnerei didesnį malonumą, jis prailgintų meilės aktą. Tam taikomos įvairios priešlaikinio sėklos išsiliejimo stabdymo technikos bei seksoterapijos metodikos.

Padėti pacientui tampa sudėtingiau, kai problemos sprendimas ilgą laiką buvo atidėliojamas, o priešlaikinės ejakuliacijos sutrikimo „stažas“ gali būti skaičiuojamas metais. Kreiptis į šeimos gydytoją ir seksualinės medicinos specialistus patartina, jei priešlaikine ejakuliacija pasibaigia apie pusę vyro lytinių aktų.

„Svarbiausia įsisąmoninti, kad ankstyva vyro ejakuliacija nėra patologija ar kažkas „nenormalaus“. Daugelis nustebs, tačiau net 2-5 proc. vyrų priešlaikinis sėklos išsiliejimas yra visiškai natūralus dalykas. Tai biologiškai užkoduota jų genuose ir tame nėra nieko smerktino“, – teigia specialistas, pridurdamas, kad priešlaikinį sėklos išsiliejimą nulemia tam tikros medžiagos centrinėje nervų sistemoje.

Šia tema R. Adomaitis prisimena vieną mėgstamą antropologų pokštą. Pasak jų, būtent greita ejakuliacija pasižymintiems vyrams turime būtų dėkingi už žmonijos išlikimą. Esą žmonijos priešaušryje buvo nesaugu ir nedovanotina atsiduoti ilgiems meilės malonumams gamtoje. Tai galėjo kainuoti praleistą progą susimedžioti pietus visai šeimai ar net gyvybę.

Naujai atrastas medicininis sprendimas

Pasak sekso terapeutų, kartais vyrams ne tiek svarbu, kiek trunka jų meilės aktas, kiek pojūtis, kad jie geba bent kažkiek jį kontroliuoti. Esminė ankstyvos ejakuliacijos keliama problema yra ta, kad vyras tampa nepajėgus kontroliuoti savo kūną lytinio akto metu. Kalba eina ne apie sėklos išsiveržimo momentą, kurio nevaldo nė vienas vyras, o apie vadinamąją intravaginalinės ejakuliacijos latencijos (atidėjimo) trukmę. Tai yra laiką nuo varpos sustandėjimo iki sėklos išsiveržimo.

Prailginti šią fazę meilės santykiuose leidžia ne per seniausiai atrastas vaistinis preparatas. Jis padeda atitolinti ejakuliaciją, sulėtindamas nervinio signalo kelionę nuo varpos galvutės iki pasitenkinimo centro smegenyse. Tokiu būdu slopinant lytinį susijaudinimą pailgėja natūrali lytinio akto trukmė.

Naujai atrastą preparatą R. Adomaitis vadina atsitiktine sėkme, kadangi medicina nelepina atradimais seksualinių sutrikimų kamuojamų vyrų. Be to, sudėtinga pasiekti, kad preparatas būtų nukreiptas vien į lytinę funkciją ir pasižymėtų trumpalaikiu poveikiu.

„Neseniai pradėtas taikyti preparatas skirtas priešlaikinei ejakuliacijai suvaldyti. Jis veikia greitai – jau po valandos dviejų pasiekiama aukščiausia vaisto koncentracija kraujyje. Tai optimalus laikas numatyti lytiniam aktui, Be to, vaistas greitai pasišalina iš organizmo. Po 4 val. jo koncentracija kraujyje žymiai sumažėja”, – pažymi gydytojas.

R. Adomaitis pasakoja, kad šis preparatas kaip veiksminga priemonė nuo ankstyvos ejakuliacijos atrasta atsitiktinai. Pirminė jo paskirtis buvo gydyti depresijos kamuojamus pacientus, mat jo sudėtyje esantis neuromediatorius serotoninas padeda slopinti emocijas. Tačiau pastebėta, kad preparatas veikia trumpai, todėl jis negali užtikrinti ilgalaikio poveikio gydant depresiją. Ir priešingai, – itin veiksmingas stipriam lytiniam jauduliui, susijusiam su priešlaikine ejakuliacija, malšinti.

Gydytojo žiniomis, šį preparatą Lietuvoje jau išbandė ne vienas vyras. Anksčiau jis buvo įsigyjamas užsienyje ar užsisakomas internetu, dabar jau kaip receptinis preparatas parduodamas ir Lietuvos vaistinėse. Preparatas prailgina minėtąją intravaginalinės ejakuliacijos latencijos trukmę ir, anot seksualinės medicinos gydytojų, yra pakankamai gerai toleruojamas vyro organizmo.

Tiesa, juo piktnaudžiauti nepatartina. Vaistą patariama vartoti ne dažniau nei vieną kartą per 24 val.Gydytojas urologas R. Adomaitis priduria, kad dažnai rimtoms problemoms įveikti užtenka paprasto sprendimo. Specialistas pasakoja sulaukęs ne vienos nuoširdžios padėkos už susigrąžintą vidinę ramybę, santarvę poros santykiuose, pasitikėjimą savo kūnu. Tačiau, pabrėžia pašnekovas, pacientai pirmiausia turi būti dėkingi sau, kad ryžosi prabilti apie jautrią problemą, žengė neretai sunkų ir nemalonų pirmąjį žingsnį, ieškodami pagalbos, pasidalindami ja su specialistais.
 

Užsakymo nr. 4552
 

Komentarai (28)

Danas 2023-10-26 19:32
O tai rimtai apie koki cia vaista kalba eina?
Rytis 2023-05-08 14:20
O koks vaistu pavadinimas
Algis 2022-11-14 16:51
Kaip vadinasi?
Tomas 2022-11-14 16:50
O tai kaip vadinasi preparatas
Giedrius 2022-09-01 22:19
Koks vaistu pavadinimas ir iskur ju gauti,Atsakymo i sita klausyma turbut niera
Tadas 2022-06-11 16:57
Kur gauti situ tableciu?
Donato 2022-04-13 21:08
Kur galima ysigyti, ir koks pavadinimas, didelis dekui
Nerijus 2022-02-20 22:35
Turiu tokią problemą ir norėčiau jos atsikratyti, galima vaistų įsigyti be recepto, koks vaisto pavadinimas?
Jonas 2021-10-05 12:43
Kur galima isigyti ir kas per vaistai??
Robis 2021-07-09 06:00
Pavadinimas vaisto???

Ar žinote, kad...

Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.

Kitas faktas