Kodėl nereikėtų gerti indiškų ir kiniškų vaistažolių?

Kodėl nereikėtų gerti indiškų ir kiniškų vaistažolių?

Rudenį ir žiemą ypatingai verta prisiminti, kad įvairius negalavimus galima malšinti ne tik vaistais, bet ir natūraliomis arbatomis.

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Vaičaitienė sako, kad žmogus yra gamtos dalis, todėl gydytis ir apsisaugoti nuo ligų jis gali gamtoje rastų vaistinių augalų pagalba.

„Žolės ir arbatžolės turi savo veikliąsias medžiagas, cheminius junginius. Iš vaistažolių susintetinama nemažai cheminių vaistų, tik cheminiame vaiste išgryninama veiklioji medžiaga, o vaistažolėse yra įvairių vaistingų medžiagų mišinys. Kiekviena gydomoji arbata turi specifinį poveikį“, - sako vaistininkė.

Anot jos, dauguma turime savas arbatžolių vartojimo tradicijas, kurias atsinešėme iš senelių, tėvų: iš jų žinome, kokias vaistažoles, kada ir nuo ko reikia vartoti. Anksčiau kiekviena giminė netgi turėjo savo vaistažolę, kuri genetiškai jiems labiausiai tinko.

Geriau – savos

Pavasarį, vasarą visko yra gamtoje, o žiemai reikia paruošti atsargų iš anksto. Pasak vaistininkės, geriausia vaistažoles rinkti per Jonines, kai pats žydėjimas, tačiau ir rudenį dar galime spėti kai kuriuos augalus surinkti, paruošti. „Mes pripratę džiovinti vaistažoles, bet galime pasigaminti ir sirupų. Pavyzdžiui, imame 200 gramų vaistažolių (rožių, šalavijų, mėtų ar kitų), užpilame 750 mililitrų vandens, įdedame 260 gramų cukraus, 100 gramų uogienių cukraus ir verdame 10-15 min. Palaikome 45 min. ir nukošiame. Darau šiuos sirupus ir pati, labai patinka – skanu, gražu, naudinga. Rožių sirupas padeda nuo streso, mėtų – žarnynui, melisų – raminantis. Tokius sirupus galime įvairiai naudoti: gerklei skalauti, dėti į kokteilius ir t. t.“, - pataria vaistininkė.

Ji taip pat siūlo pasigaminti ir aliejų, pavyzdžiui, šaltalankių, pušų spyglių ar kitų augalų, kurių gamyba labai paprasta: sudedame talpiai džiovintą žaliavą į stiklainį, užpilame kokybišku aliejumi, kad virš augalų būtų 3 cm aliejaus, laikome tamsiai dvi savaites, o paskui nupilame, nuspaudžiame.

„Vienas labai svarbus dalykas, kurį reikia atsiminti, geriant žolelių arbatas – ruošiant jas reikėtų vartoti mūsų aplinkoje surinktas vaistažoles, kurios auga čia, Lietuvoje. Dabar labai populiaru pirkti indiškas ar kiniškas žoleles, tačiau, mano nuomone, net genetiškai yra užprogramuota, kad mūsų aplinkoje išauginti augalai mums tinka labiausiai ir poveikis šių produktų yra geriausias“, - sako vaistininkė K. Vaičaitienė.

Apie vaistažoles daugiau sužinoti visuomet galima atėjus į vaistinę ir pasikalbėjus su vaistininku, iš kurio sužinosite daug įdomių ir naudingų dalykų.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas