Natūralios kraujagyslių valymo priemonės

Natūralios kraujagyslių valymo priemonės

Natūrali medicina siūlo daugybę būdų, kaip sustiprinti sveikatą ir išvengti kai kurių ligų. Šį kartą kiek plačiau apie natūralias kraujagyslių valymo priemones.
 
Kraujagyslių valymas ir smegenų kraujotakos atstatymas – veiksmingos liaudiškos priemonės:
 

  • Sumalti ir gerai išmaišyti 100 g beržų pumpurų, šlamučių, jonažolių ir vaistinės ramunėlės žiedų. Šaukštą vaistažolių mišinio užpilti maždaug puse litro verdančio vandens ir palikti pritraukti apie 20 minučių. Tada nukošti ir nusunkti nuovirą. Vartojimas: vakare, pusvalandį prieš miegą į 120 ml nuoviro įlašinti vieną lašą laurų aliejaus ir šaukštelį skysto medaus. Išmaišyti ir išgerti. Rytą nuovirą pašildyti karšto vandens vonelėje (jokiu būdu neužvirinti!), vėl įpilti tiek pat aliejaus ir medaus. Išgerti pusvalandį prieš valgį. Teigiamų rezultatų galima tikėtis maždaug po mėnesio reguliaraus naudojimo.
  • Sumaišyti 2 šaukštus svogūnų lukštų, 2 šaukštus džiovintų erškėčių vaisių ir 5 šaukštus pušų spyglių. Sausą mišinį užpilti litru filtruoto vandens ir užvirti ant vidutinės ugnies. Palikti pritraukti per naktį šiltoje vietoje arba indą su nuoviru apvynioti kilpiniu rankšluosčiu. Nuovirą vartoti 2 kartus per dieną, po 2 puodelius (iš viso apie 0,5 l). Dienos normą ilgainiui galima šiek tiek padidinti.
  • Kad išsivalytų ir atsinaujintų kraujagyslės, rekomenduojama kiekvieną dieną rytais suvalgyti po 3 graikinius riešutus, nedidelę saujelę razinų ir vidutinio dydžio gerai prinokusį mandariną. Visa tai suvalgius, nieko nevalgyti ir negerti jokių skysčių bent valandą. Tada galima išgerti stiklinę (240 ml) šalto, gryno vandens ir papusryčiauti. Siekiant geriausių rezultatų, taip maitintis nuo 3 iki 6 mėnesių.
  • Ketvirtas ir paskutinis receptas:  česnako galvutę nuvalyti, išskirstyti skiltelėmis ir smulkiai supjaustyti. Užpilti maždaug 200 ml nerafinuoto saulėgrąžų aliejaus. Tada užpiltinę padėti į šaldytuvą, ant apatinės lentynėlės. Palaikyti per naktį. Rytą išspausti šaukštą šviežių citrinų sulčių ir sumaišyti su šaukšteliu česnakų ir aliejaus užpiltinės. Vartoti tris kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Kraujagyslių valymo kurso trukmė – nuo vieno iki trijų mėnesių. Tada rekomenduojama padaryti mėnesio pertrauką. Po jos kursą galima tęsti toliau tiek, kiek reikia. Svarbu nepamiršti daryti pertraukas.

 
Būtina nepamiršti, kad kraujotaką suaktyvina ir jos atsinaujinimą skatina reguliari fizinė veikla, mankšta, tačiau nereikia persistengti, nes poveikis gali būti priešingas – savijauta dar labiau pablogės. Žmonėms, kurie kenčia nuo kraujagyslių ligų rekomenduojamas nedidelis arba vidutinis fizinis krūvis. Tai ilgi pasivaikščiojimai, bėgiojimas, įsiklausant į vidinius savo organizmo poreikius, plaukiojimas, lengva mankšta.
 
10 maisto produktų, kurie valo kraujagysles ir padeda sureguliuoti kraujotakos ir kraujodaros procesus: česnakai, raudonos (kuo tamsesnės, tuo geriau) vynuogės, uogos (braškės, avietės, šilauogės, gervuogės ir t. t.), obuoliai, špinatai, omega 3 riebalų rūgštimis turtingos riebios žuvys (pavyzdžiui, lašiša arba tunas), mononesočiųjų riebalų šaltinis – alyvuogių aliejus, pomidorai, žalioji arbata, granatai. Produktų, žinoma, yra kur kas daugiau. Išvardinti 10 vertingų maisto produktų – tai tik gairės, galbūt padėsiančios geriau orientuotis, renkantis tai, ką valgysite šiandien.
 
Įdomu, kad ajurveda – senovės Indijos mokslas apie sveikatą – sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis rekomenduoja gerti vandenį iš varinių indų. Tikriausiai daugeliui kyla klausimas: kodėl? Pasirodo, tai turi mokslinį pagrindą. Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad varis padeda reguliuoti kraujo spaudimą, širdies ritmą bei mažina „blogojo“ cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje. Taip pat jis apsaugo nuo apnašų ant kraujagyslių sienelių susidarymų ir plečia jas, todėl kraujas gali laisviau tekėti arterijomis, venomis ir kapiliarais.
 
Nesveikos, užsikimšusios kraujagyslės gali sukelti daugybę gyvybei pavojingų ligų, tarp kurių – venų trombozę ir širdies priepuolį. Didesnė rizika patirti širdies priepuolį yra tiems asmenims, kurie dažnai ir greitai įsikarščiuoja, pyksta, jaučia labai stiprų nerimą, būna priversti užsiimti jiems neįprasta fizine veikla, mėgaujasi pernelyg aistringu ir energingu seksu, piktnaudžiauja alkoholiu, vaistais ir kitomis svaiginančiomis medžiagomis, dažnai valgo labai riebų, kaloringą ir sunkiai virškinamą maistą.
 
Būkite sveiki!

Komentarai (5)

Vytauta Žilinskaitė 2022-07-22 18:43
Alius 2022-03-21 04:52
Jakubinčikas
Gintas 2021-09-16 11:38
Dar girdėjau tokį receptą:česnakas spanguolės ir medus. Kas galit pakomentuokit,tik prašau rimtai ir protingai. Ačiū.
lida 2016-03-17 10:41
taip
dana 2015-09-13 17:42
Dekinga uz tokius gerus ir naudingus straipsnius