Naudinga žinoti: mėtos

Naudinga žinoti: mėtos

Nors mokslas ir toliau sparčiai žengia į priekį, norintys būti gražūs ir sveiki vis dažniau atsigręžia gamtą. Šį kartą pakalbėsime apie mėtas ir jų naudingąsias savybes.

Kuo naudingos mėtos:

 

  • Augalas pasižymi raminamosiomis, nuskausminamosiomis ir antiseptinėmis savybėmis. Jo sudėtyje yra mentolio, kuris sutraukia odos paviršiuje esančias kraujagysles ir išplečia esančias giliau.
  • Išoriškai vonių ir kompresų pavidalu jos naudojamos odos ligų, mastito gydymui, nuoviru skalaujama burnos ertmė. Taip pat manoma, kad ši priemonė padeda išvengti auglių.
  • Vonia su mėtomis: 50 g mėtų lapų užpilkite litru vandens, pavirkite 1–2 minutes ir supilkite į vonią. Ji padės gydant pažeistą odą, nuo niežulio, alerginių bėrimų ir skrofuliozės, o mažiems vaikams pasitarnaus kaip puiki raminamoji priemonė prieš miegą.
  • Veidą, kaklą ir krūtinę galima kartą per dieną patrinti mėtų arbatos ledukais – tai padės palaikyti odos tonusą. Ypač naudinga tiems, kurių oda riebi.
  • Eteriniu mėtų aliejumi tepamos vabzdžių įkąstos vietos, sudirgimai ir žaizdelės. Jei skauda galvą ar kankina migrena, įtrinkite juo smilkinius, jei labai skauda dantį – lašelis eterinio aliejaus palengvins skausmą.
  • Jei užpilsite 2 arbatinius šaukštelius džiovintų mėtų stikline verdančio vandens ir palauksite pusvalandį, pasidarysite puikų raminamąjį antpilą. Gerkite jį po trečdalį stiklinės 3–4 kartus per dieną. Šviežių lapelių arbatą patartina gerti tiems, kurių aukštas kraujospūdis, o tiems, kurių žemas, jos geriau atsisakyti.

Komentarai (3)

Auguste 2014-12-15 20:37
Puiki informacija
astulka 2013-07-09 16:38
kaip suprast "sukciaut", cia kazkas ne taip parasyta?
Rimas 2013-07-01 21:04
Tik nereikia sukciauti :)