Sveikata namuose. Kompresai pavargusioms akims

Sveikata namuose. Kompresai pavargusioms akims

Sakoma, kad akys – tai žmogaus sielos veidrodis. Per jas iš mus supančio pasaulios gauname 80–90 % informacijos, todėl labai svarbu, kad jos visada būtų sveikos. Ką daryti, jei tenka daug skaityti, dirbti prie kompiuterio, jeigu akys pavargsta arba prasidėjo uždegimas? Pasinaudokite šiais patarimais!

Mėtų nuoviras. 1 šaukštą mėtų lapų užpilkite stikline verdančio vandens ir pavirkite ant silpnos ugnies 5–10 minučių, nukoškite. Atvėsinkite iki kambario temperatūros, suvilgykite skystyje vatos arba marlės tamponus, uždėkite ant akių ir palaikykite 10 minučių. Jeigu uždegimas stiprus, tamponus reikia laikyti porą minučių, suvilgyti iš naujo ir vėl pridėti (kartoti taip 3–4 kartus).

Juodosios arbatos kompresas. Arbatinį šaukštelį arbatžolių užpilkite ketvirtadaliu stiklinės verdančio vandens ir palikite pritraukti 30 minučių, nukoškite. Suvilgykite vatos tamponus ir palaikykite ant akių 10 minučių.

Liepžiedžių antpilas. 2 arbatinius šaukštelius džiovintų liepžiedžių užpilkite stikline vardančio vandens, leiskite pritraukti 10–15 minučių, nukoškite. Šiltoje arbatoje suvilgykite marlės skiautelę ir palaikykite ant akių 5 minutes. Norint sumažinti vokų paraudimą, galima tiesiog plauti akis šiuo skysčiu.

Petražolių kompresas. Padarykite iš marlės mažus maišelius, įberkite į juos smulkintų petražolių ir įmerkite į verdantį vandenį. Ištraukite, nuvarvinkite ir truputį nuspauskite, leiskite šiek tiek atvėsti. Palaikykite maišelius ant akių 3–4 minutes, o po to uždėkite šaltame vandenyje suvilgytus vatos diskus.

Ramunėlių antpilas. 2 arbatinius šaukštelius ramunėlių žiedų užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite pritraukti 10–15 minučių, nukoškite. Šia arbata labai naudinga plauti pavargusias, paraudusias akis ir akių vokus.

Komentarai (1)

akelyte 2013-04-11 19:31
Geriausia -juodoji arbata " Batika ". Po kompreso 0,5 val nieko neskaitykite, nevepsokite i telika, nezaiskite su kompiuteriu.