Bičių produktai: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti?

Bičių produktai: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti?


Medus, bičių nuodai ir žiedadulkės gydymui naudojami jau labai seniai. Medus laikytas geriausiu vaistu nuo pačių įvairiausių ligų, pradedant persišaldymu ir baigiant tuberkulioze ar gastritu. Praėjusio amžiaus pradžioje jis net naudotas oficialiai ligoninėse.
 
Bičių medus tikrai išskirtinės naudos produktas. Jame gausu vitaminų, ir ne tik pagrindinių, kaip A, E, C, bet ir tokių retų, kaip H, PP, K. Tačiau svarbiausias medaus pranašumas tas, kad jame beveik nėra sacharozės – tik gliukozė ir fruktozė. Taigi medus ne toks kaloringas kaip cukrus, be to, daugybę kartų naudingesnis.
 
Apie medaus naudą būtų galima kalbėti valandų valandas: jis ir stiprina imunitetą, ir gerina virškinimą, teigiamai veikia širdį. Medus pasižymi tokiomis stipriomis antibakterinėmis savybėmis, kad juo net galima tepti atviras žaizdas ir vabzdžių įkandimus. Aišku, ne daug žmonių ryšis naudoti medų vietoj jodo, užtat peršalimą ir infekcijas juo gydomės beveik visi.
 
Koks medus geriausias
 
Dar keli mėnesiai, ir medus taps ypač aktualus. Tiesa, kaip tik tada kokybiškas natūralus medus bus brangiausias ir nebe taip patraukliai atrodys greta identiškai atrodančių, bet gerokai pigesnių indelių su dirbtiniu medumi. Kas tas dirbtinis medus ir kuo jis prastesnis?
 
Dirbtiniu vadinamas medus irgi suneštas bičių, bet ne iš žiedadulkių ir nektaro, o cukraus sirupo. Toks medaus „gamybos“ būdas gerokai paprastesnis ir pigesnis, tačiau medus netenka savo stebuklingų savybių.
 
Jeigu norite įsitikinti, kad medus tikrai natūralus ir kokybiškas, galite paprašyti parodyti sertifikatą: aišku, ne visi prekiautojai medumi juos turi, tačiau specializuotose parduotuvėse parduodamas medus privalo būti sertifikuotas. Dokumente nurodoma bitininko pavardė ar bičių ūkio pavadinimas, rajonas, kur medus buvo suneštas, ir cheminės analizės rezultatai.

2 psl. »

Komentarai