Dažniausios svorį metančių žmonių klaidos

Dažniausios svorį metančių žmonių klaidos

Kiekvienas žmogus randa savo išvaizdoje ką nors, kas jam nepatinka, todėl imasi priemonių: keičia įvaizdį, ieško stebuklingų kaukių nuo spuogų arba pačios efektyviausios dietos. Įsivaizduojamų arba tikrų trūkumų turime visi, ir tai – visiškai normalu.

Jeigu norite atsikratyti penkių nereikalingų kilogramų, galima tai padaryti greitai arba protingai. Tačiau niekam nėra paslaptis, kad metant svorį klaidų dažniausiai neišvengiama. Ką daryti, kad nepakenktumėte sveikatai ir sulieknėtumėte?

Pačios dažniausios klaidos:

 

  • Kai ketinate pradėti laikytis dietos, jūs įsivaizduojate, kad tai – laikina, o numetę svorio nebematote prasmės toliau savęs riboti ir norite maitintis kaip įprastai. Deja, tiems, kurie sveria daugiau kaip 100 kg, taip mąstyti yra nuodėmė. Atminkite, kad gyvenimas yra judėjimas, ir ne kitaip.
  • Tikite, kad galite savaitėlę maitintis vien tik vegetariška sriuba, o po to iki gyvenimo galo kimšti viską, kas papuola? Jeigu sveriate per 100 kg, tokias mintis turite vyti šalin.
  • Kruopštus kalorijų skaičiavimas gali iš proto išvesti bet ką. Supaprastinkite užduotį – juk galima rasti daugybę lentelių, kuriomis naudojantis lieknėti tampa daug paprasčiau. O dar geriau – susikurkite sau sistemą. Susidarykite ją, įsiminkite ir laikykitės.
  • Retas svėrimasis (ir dar – ant netinkamų svarstyklių). Būtina nusipirkti svarstykles, kurios rodytų ne šiaip kūno masės kilogramus, tačiau ir kitus jūsų organizmo parametrus. Jūs geriau negu bet kas kitas žinote, kada persivalgote, kada išgeriate per mažai vandens. Jeigu neauga raumenys, vadinasi, nepakanka baltymų, padidėja riebalų kiekis – greičiausiai suvartojate per daug riebaus maisto.
  • Pirmenybė teikiama ne vandeniui, o limonadui, vaisiniams gėrimams, kavai su priedais (cukrumi, grietinėle ir t. t.). Tai didelė klaida.
  • Dažniau valgote virtą, o ne šviežią maistą. Žinoma, termiškai neapdorotos daržovės ir vaisiai yra naudingesni, o visa kita geriau virti, troškinti, kepti orkaitėje.
  • Per ilgai verdate arba kepate vaisius ir daržoves.
  • Puolate į depresiją, jeigu rezultatų iš karto nematyti. Iš karto padaroma išvada, kad valia per silpna, kad nėra prasmės toliau save kankinti. Tačiau ar iš tikrųjų taip? Juk svorio metimas ir neturi būti kančia.
  • Imate laikytis dietos, tačiau prieš tai nesusidarote savo veiksmų plano, nepasidomite mitybos klausimais ir panašiai. Kad ir kiek sveriate, toks elgesys yra nepateisinamas. Iš pradžių būtina surinkti informaciją ir viską susidėlioti į savo vietas.

Komentarai (6)

Algirdas 2013-11-01 09:35
,,Apetitnos" ir išmintingos blondinės...
Edvinas 2012-07-15 12:04
visą valgoma maistą svertis, pasidaryti kokia primityvią skaičiuokle excel programoje, kad nereiktų vargti su visais korijų, baltymų...skaičiavimais. Sekmės. Pridedu skaičiuoklės linką gal kam padės http://www.mediafire.com/?1ffdjsdsdth3xte , stulpelyje "svoris" įvekite suvalgyto produkto kieki gramais. Viską galima koreguoti pagal savo valgomą maistą.
Edvinas 2012-07-15 11:54
Parašyta daug, bet nieko vertingo. Kolorijų skaičiavimas būtinas, kad užtikrintum jų pertekliaus nebuvimą. Sveriant 110kg, kad tokį svorį palaikytum reikia apie 3200 Kcal, sveikam metimui mažint reikia iki 2600 Kcal. Kitas svarbus faktas baltymų, angliavandenių ir riebalų kontroliavimas. Maistas turintis didesnį kiekį riebalų ir angliavandenių vartojamas pirmoje dienos pusėja, baltyminis antroje dienos pusėje. Siūlau daugiau pasiskaityti internete apie tai, tada nusipirkti virtuvines svarstykles
Viktorija 2012-06-20 21:49
Gal tai ir ne į temą, bet aš neseniai viduriavau. juk žinot kaip nelenda maistas kai sergi. Aš gėriau vientik vandenį, sūrius vandenius......tai buvo panašu į dietą
Regina 2012-06-20 10:30
plons, vieniems žinoma, kitiems nežinoma. Galų gale, apie tai kalbėti tiesiog būtina
plons 2012-06-19 20:18
nu visiskai bevertis straipsnis, viskas seniai visiems zinoma

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas