Natūralios priemonės nuo kosulio

Natūralios priemonės nuo kosulio

Ne visiems pavyksta išvengti lietingo ir vėjuoto oro keliamų pavojų – dažnas iš mūsų patiria, kas yra peršalimas. Štai keli būdai, kurie padės palengvinti kosulį ir jo keliamus nemalonius pojūčius.
 
Medus ir citrina. Medus nuo seno buvo vartojamas ne tik kaip maisto pagardas, bet ir kaip vaistas. Meduje gausu angliavandenių, todėl jis organizmui suteikia energijos, stiprina imuninę sistemą, malšina uždegimą. Šis produktas saldus, todėl gydytis kosulį nebus sunku. Bandant įveikti kosulį, iš medaus galima pasigaminti net kelis vaistus. Pirmasis receptas ne tik padės numalšinti kosulį, tačiau ir pagelbės ramiau miegoti: prieš lipdami į lovą pakaitinkite pieną ir jį pagardinkite šaukšteliu medaus. Ruošiant antrąjį receptą prireiks citrinos: į šiltą vandenį įspauskite citrinos sulčių bei įdėkite šaukštelį medaus. Viską sumaišykite ir šį mišinį gerkite kelis kartus per dieną.
 
Žolelių arbatos. Palengvinti kosulio keliamus nemalonius pojūčius gali ir arbatos. Liepų žiedų arbata lengvina atsikosėjimą, turi priešuždegiminį ir raminamąjį poveikį. Šios arbatos paruošimas užtruks neilgai ir neatims daug jūsų laiko: tereikia apie 30 gramų džiovintų liepžiedžių užpilti 1 litru verdančio vandens. Šią arbatą galima paskaninti medumi.
 
Inhaliacijos. Atsikosėti gali padėti ir inhaliacijos, kurias galite atlikti namuose. Jums tereikia užsivirti puodą vandens ir kvėpuoti kylančiais garais. Šį veiksmą tęskite 3–5 minutes.
 
Imbieras. Gali būti naudojamas ne tik kaip prieskonis, bet ir kaip vaistas. Imbieras gerai žinomas dėl aromatingo kvapo bei stipraus skonio. Jis taip pat gerina virškinimą bei skatina apetitą. Norint atsikratyti nepageidaujamo kosulio, reikia supjaustyti imbierą mažais gabaliukais, įmesti juos į šiltą vandenį ir užvirinti. Šį mišinį gerkite nuo trijų iki penkių kartų per dieną.

Komentarai