Sveikata namuose. Liaudiškos priemonės nuo kosulio

Sveikata namuose. Liaudiškos priemonės nuo kosulio

Kosulys – ne liga, o tik jos simptomas, pasireiškiantis peršalus, susirgus bronchitu, tracheitu, pneumonija ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Palengvinti jį galima pačiais įvairiausiais liaudiškais būdais. Štai keli iš jų.

 

  • Pienas su šalavijais. Į 150 g pieno įdėkite 1 arbatinį šaukštelį šalavijų, užvirinkite ant silpnos ugnies. Tada įdėkite 1 arbatinį šaukštelį kiaulės taukų arba sviesto, uždenkite ir palikite pastovėti 10–15 minučių. Nukoškite, įmaišykite 1 arbatinį šaukštelį medaus ir išgerkite prieš miegą.
  • Ridikai su medumi. Nupjaukite juodojo ridiko viršūnę, truputį išskobkite ir į duobutę įdėkite medaus. Po kelių valandų pradės skirtis sultys ir maišytis su medumi. Tai – puikus vaistas. Gerkite po 1 arbatinį šaukštelį 4 kartus per dieną.
  • Medaus kompresas. Ištepkite medumi medžiaginę servetėlę ir uždėkite ant paciento nugaros, pridenkite pergamentiniu popieriumi ir apvyniokite šiltu šaliku. Darykite tokį kompresą nakčiai.
  • Pušų pumpurai. 2 valgomuosius šaukštus žaliavos užpilkite 0,5 litro verdančio vandens ir kaitinkite vandens vonelėje 1 valandą, dar 1 valandą palaikykite šiltai apvynioję, kad pritrauktų. Gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną visą savaitę. Galima įmaišyti medaus. Receptas tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems.
  • Mandarinų žievelių antpilas nuo sauso kosulio. 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų ir sumaltų žievelių užpilkite 1 stikline verdančio vandens. Po 40 minučių nukoškite, vartokite po 2–3 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną (prieš valgį).
  • Avižų nuoviras. 1 stiklinę avižų užpilkite 1 litru pieno, užvirinkite ir virkite ant silpnos ugnies 20 minučių, nukaiskite. Po 40 minučių perkoškite, įmaišykite medaus ir išgerkite šiltą prieš miegą.
  • Čiobreliai. 1 valgomąjį šaukštą žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, įstatykite į karšto vandens vonelę ir uždenkite. Virinkite 15 minučių, palikite pusvalandį pritraukti ir nukoškite. Įpilkite virinto vandens tiek, kad išeitų pilna stiklinė. Vartokite po 1 stiklinę 5–6 kartus per dieną. Būtų idealu, jeigu gydymo metu neitumėte į šaltį – tada kosulys praeina labai greitai.
  • Alavijai su medumi. Vidutinio dydžio alavijo lapo sultis sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu medaus, vartokite po 1 valgomajį šaukštą 3 kartus per dieną (vaikams – po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną). Gydymo trukmė – 10 dienų.

Komentarai