Prieskonis, padedantis kovoti su ligomis: apsaugo net nuo vėžio

Prieskonis, padedantis kovoti su ligomis: apsaugo net nuo vėžio
@ Shutterstock

Ciberžolė dėl savo išskirtinių savybių vertinama nuo seno. Šiame augale esantis kurkuminas padeda kovoti su depresija, mažina riziką susirgti širdies ligomis, gerina virškinimą ir net apsaugo nuo vėžio. 

 

Nepaprastas vaistas

 

Ciberžolė itin naudinga ir sergantiems diabetu, kadangi padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, palengvina ligos komplikacijas ir tai gali būti toks pats efektyvus vaistas nuo ligos, kaip ir medikamentai, skiriami sergant cukriniu diabetu. Skirtumas tik tas, kad ciberžolė – natūralus ir nekenksmingas vaistas.

 

Moksliniai tyrimai rodo, kad ciberžolėje esantis kurkuminas sustiprina ir palaiko tinkamą širdies bei kraujagyslių veiklą, apsaugo nuo krešulių susidarymo kraujagyslėse, kurių pasekmės kartais būna mirtinos. 

 

Be to, ciberžolę rekomenduojama vartoti ir sergantiems artritu. Priešuždegiminės prieskonio savybės padeda kovoti su šia liga ir palengvina jos simptomus.

 

Idėjos, kur naudoti ciberžolę

 

Be įvardintų ciberžolės savybių, prieskonis išsiskiria ir bendru imuniteto stiprinimu, organizmo apsaugojimu nuo virusų bei bakterijų.

 

Ciberžolė dažniausiai vartojama miltelių pavidalu, įprastai įsisavinama kartu su maistu, o šį prieskonį tinka naudoti įvairiose patiekaluose: avižų ir grikių košėse, daržovių ir mėsos troškiniuose, gaminant bet kokį naminį padažą, ruošiant mėsos patiekalus ir kt. 

 

Vartojant ciberžolę miltelių pavidalu, per dieną rekomenduojama prieskonio suvartoti apie 3 g. ir nors tai yra natūralus prieskonis, per dažnas vartojimas dideliais kiekiais gali išprovokuoti virškinimo trakto problemas, kaip pykinimas, viduriavimas, skrandžio dirginimas, sutrikęs virškinimas ar pilvo skausmai. 

 

Komentarai