Energijos šaltiniai ir vagys: ką reikia žinoti apie kai kuriuos produktus

Energijos šaltiniai ir vagys: ką reikia žinoti apie kai kuriuos produktus

Maistas – tai pagrindinis bet kurio gyvo organizmo energijos šaltinis, „degalai“, be kurių jūsų sudėtingas mechanizmas nustotų veikti. Vis dėlto tenka pripažinti, kad maisto poveikis būna skirtingas. Ne visi produktai mus maitina. Pirma – daug kas priklauso nuo mitybos įpročių, pavyzdžiui, porcijos, kurią įveikiame vienu prisėdimu, dydžio. Kitaip nei automobiliai, „pilnu baku“ toli nenukeliausime. Jau senovėje žmonės žinojo, kad valgant mažiau jaučiamasi daug energingiau. Jeigu prisivalgome tiek, kad net „per siūles plyšta“, nėra ko stebėtis, kad tampame tingūs ir mieguisti.

Antra – ne ką mažiau svarbu ir jūsų potraukis konkrečiam maistui. Amerikiečių mokslininkai nepatingėjo ir nusprendė atlikti išsamius prekybos centruose parduodamų produktų tyrimus. Tie patys amerikiečiai ir patikrino, kaip vienoks ar kitoks maistas veikia mūsų energingumą.

Produktų, sukeliančių mieguistumą („sleepyfood“), sąrašas

  • Kalakutiena. Jos sudėtyje yra specifinių baltymų, pasižyminčių relaksaciniu poveikiu. Žinoma, viena tokio patiekalo porcija migdomųjų nepakeis, tačiau jeigu piktnaudžiausite ja nuolat, jūsų darbingumas pastebimai sumažės.
  • Cukrus ir visi saldumynai. Staigus gliukozės lygio kritimas ir kilimas paprastai labai greitai išsekina organizmą, todėl saldumynų mėgėjai skundžiasi jėgų stoka.
  • Alkoholiniai gėrimai. Jų vartojimas slopina nervų sistemos aktyvumą. Organizmas tampa vangus, pradeda imti miegas. Pastarasis, beje, nebūna visavertis, nes organizmas nepailsi ir nesukaupia jėgų naujai dienai.
  • Keptas maistas. Dažniausiai virškinamas labai ilgai, be to, dirgina virškinamąjį traktą ir apnuodija organizmą daugybe kenksmingų medžiagų.
  • Miltų ir makaronų gaminiai. Poveikis toks pat, kaip ir cukraus – dėl šokinėjančio gliukozės lygio jausitės pavargę.

2 psl. »

Komentarai