Kaip per 7 dienas sureguliuoti cholesterolio lygį kraujyje

Kaip per 7 dienas sureguliuoti cholesterolio lygį kraujyje
@ Shutterstock

Mokslininkų teigimu, cholesterolio lygį galima sureguliuoti be vaistų – užtenka pakeisti mitybą ir dienos režimą. Sveikuoliai tai sako išbandę savo kailiu: jiems pavyko įrodyti, jog užtenka vos savaitės, kad cholesterolio kiekis kraujyje susinormalizuotų be jokių preparatų.
 
Gerasis ir blogasis cholesterolis
 
Tiek vadinamasis blogasis, tiek gerasis cholesterolis reikalingas mūsų kūnui – ląstelių membranoms sutvirtinti ir hormonams pasigaminti. Cholesterolis kraujyje netirpsta ir po kūną jį išnešioja dviejų rūšių lipoproteinų molekulės: žemo tankio lipoproteinai (ŽTL) ir aukšto tankio lipoproteinai (ATL). Pirmieji gavo blogojo cholesterolio vardą, o antrieji – gerojo.
 
„Blogasis cholesterolis nežiūrint, kad taip vadinamas, atlieka organizmui ypatingą ir būtiną funkciją – ląstelėms suteikia jėgą ir energiją tinkamai veikti. Be šio blogojo cholesterolio ląstelės silpsta ir praranda veiklumo galią“, - teigia Jonas Skonsmanas, biomedicinos mokslų daktaras.
 
Nesutilpęs į ląstelių veiklos sferas blogasis cholesterolis sudaro jo natūralių poreikių perviršį (perteklinį rezervą). Šį perteklinį ŽTL kiekį gerasis cholesterolis surenka iš kraujo ir transportuoja į kepenis išvalyti, kad blogasis cholesterolis negalėtų nusėsti ant kraujagyslių sienelių. „Todėl kuo didesnis gerojo cholesterolio kiekis kraujyje, tuo sėkmingiau bus atsikratyta blogojo cholesterolio pertekliaus, tuo sveikiau širdžiai ir arterijoms“, - aiškina J. Skonsmanas.
 
Blogasis cholesterolis gali blokuoti kraujotaką
 
„Blogasis cholesterolis lengvai patenka į oksidacijos rizikos pinkles. Tai lemia mažesnis gerojo cholesterolio ir antioksidantų kiekis kraujyje, susilpnėjusi kepenų funkcija kada kepenys nebepajėgia išvalyti cholesterolio pertekliaus“, - sako mokslininkas.

2 psl. »

Komentarai (3)

Polina 2020-03-05 16:41
Laktoflorene Colesterolo patiešām palīdz uzturēt veselīgu holesterīna līmeni, analīžu rezultāti to apstiprina. Tam ir patīkama garša, bez glutēna, bez laktozes. Ļoti ērts iepakojums, viegli uzņemt, vienkārši izšķīdinot ūdenī. Es iesaku visiem izmēģināt Laktoflorene Colesterolo!
Lietuvė 2020-02-13 23:53
Irena pasakė 100%viską,ką aš būčiau pasakius-žodis į žodį...Pas mane viskas lygiai tokia pat situacija
Irena 2019-01-26 23:47
Augom kaime, valgem, piena, daug jo produktu, kiausinius , na, ir mesa...kaip dabar man atsisakyti pieno produktu, jeigu as labai juos megstu-ir suri ir kefyra ir kt.? As dienos negaliu be pieno produktu! Na, be mesos galeciau, bet...pieno negalima, mesos negalima, as gi ne karve , kad zole esciau ir ne vovere, kad galeciau riesutais gyventi! O, va, siulo saltam vandeny maudytis-man tai grieztai gydytojas uzdraude saldyti sanarius , nes yra uzdegimas! Tai ko verti jusu patarimai!