Sumažinkite aukštą kraujospūdį natūraliai: išbandykite šiuos 7 maisto produktus

Sumažinkite aukštą kraujospūdį natūraliai: išbandykite šiuos 7 maisto produktus

Padidėjęs kraujo spaudimas išties nemaloni problema, kuri sukelia daugybę nepageidaujamų simptomų. Vis dėlto, šis sutrikimas gali būti visai nesunkiai išgydytas – moksliniai tyrimai atskleidžia, kad sureguliavus mitybą, kraujospūdis nukrinta ir pacientai vėl gali džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

 

Uogos

 

Pasak mitybos specialistų, uogos vertingos dėl jose esančių antioksidantų ir vitaminų. Tyrimų duomenimis, pacientai, kurie reguliariai vartoja mėlynes ir braškes, yra 8 procentais rečiau linkę kentėti nuo aukšto kraujo spaudimo.

 

Bananai

 

Bananuose yra kalio, kuris gali padėti suvaldyti hipertenziją. Viename vidutinio dydžio banane yra apie 422 miligramai kalio.

 

Amerikos širdies asociacijos duomenimis, kalis mažina natrio poveikį organizmui ir mažina kraujagyslių sienelių įsitempimą.

 

Burokėliai

 

Burokėlių sultyse gausu maistinių nitratų, todėl reguliariai vartojant šias sultis sumažėja kraujospūdis. Be to, burokėlių sultys gali būti vartojamos ir kaip prevencinė priemonė norintiems išvengti širdies ir kraujagyslių ligų ateityje.

 

2015 metais atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad hipertenzija sergančių žmonių, kurie 4 savaites kasdien gėrė 250 mililitrų raudonųjų burokėlių sulčių, kraujospūdis vidutiniškai sumažėjo net 7,7/5,2 mm/Hg.

 

Juodasis šokoladas

 

Kakava esanti juodajame šokolade turi antioksidantų vadinamų flavanoidais. Šie antioksidantai teigiamai veikia kraujotaką ir gali padėti sumažinti aukštą kraujo spaudimą.

 

Kiviai

 

2015 metais atliktas tyrimas parodė, kad kasdienis kivių vartojimas gali padėti sumažinti aukštą kraujo spaudimą.

 

Žmonių, kurie 8 savaites per dieną valgė po 3 kivius, sistolinis ir diastolinis kraujospūdis sumažėjo labiau nei tų, kurie per tą patį laikotarpį valgė po 1 obuolį per dieną. Tyrimo autoriai pažymi, kad taip gali būti dėl kiviuose esančių biologiškai aktyvių medžiagų.

 

 

Kiviuose taip pat gausu vitamino C. Vieno tyrimo metu buvo pastebėta, kad pacientų, kurie maždaug 8 savaites per dieną suvartodavo apie 500 mg vitamino C, kraujospūdžio rodikliai normalizavosi – daugelis tyrimo dalyvių atsikratė aukšto kraujospūdžio.

 

Česnakas

 

Česnakas turi antibiotikų ir priešgrybelinių savybių, kurios naudingos daugumai pacientų.

 

2020 metais vykdytame tyrime teigiama, kad česnakai apskritai ir konkrečiai česnakai „Kyolic“ gali sumažinti:

 

  • kraujospūdį,
  • arterijų standumą,
  • cholesterolio kiekį.

 

Cinamonas

 

Remiantis 2020 metų tyrimu, cinamonas gali padėti sumažinti kraujospūdį. Autoriai nustatė, kad 8 savaites ar ilgiau vartojant iki 2 gramų cinamono per dieną sumažėja kraujospūdis pacientams, kurių kūno masės indeksas yra 30 ar daugiau.

Komentarai