Trumpai apie linų sėmenų aliejų

Trumpai apie linų sėmenų aliejų

Linų sėmenų aliejus – sveikas ir naudingas produktas. Jis turi labai daug privalumų. Ar žinote, kokių?

Kodėl verta naudoti linų sėmenų aliejų? Jame gausu naudingų amino rūgščių ir Omega 3 riebiųjų rūgščių. 1-2 arbatiniai šaukšteliai aliejaus tolygūs 6-8 kapsulėms žuvų taukų. Labai tinka visiems, kas pastarųjų netoleruoja. Jis daug pigesnis už žuvų taukus, be to, visada galite būti tikri dėl geros kokybės.

Kur naudoti linų sėmenų aliejų? Visur. Tik ne kepimui…

Sveikatai. Nuolat vartojamas aliejus iš inkstų šalina akmenis. Patartina vartoti žmonėms, turintiems nusiskundimų dėl skrandžio.

Maistui. Sėmenų aliejus keičia maisto skonį, todėl reikia įsitikinti, ar jums tai patiks. Jei taip, naudokite gryną: gerkite po šaukštą tris kartus per dieną, pilkite į sriubas, košes, darykite užpilą salotoms (citrinų sultys, prieskoniai, aliejus) arba tiesiog užpilkite ant silkutės su svogūniukais (net seilė teka…). Tinka pilti ant morkų ir razinų salotų. Jei negalite nuryti aliejaus gryno, darykite vitaminų kokteilį iš pieno, uogų ar uogienės. Labai gardu. Galima vartoti ir linų sėklas. Jomis pagardinkite salotas. P.S. Kepti su šiuo aliejumi nepatartina, nes dings visos naudingosios medžiagos, dėl kurių šis aliejus toks vertingas.

Grožiui. Linų sėmėnų aliejaus kaukės labai stiprina plaukus, nuolat tepant, susitvarko išsišakoję plaukų galiukai. Jo įpila į maistą dėl kailio laikomiems vargšams gyvūnėliams, kad plaukas žvilgėtų ir būtų stiprus. Sėmenų aliejus tinka ir veido kaukėms (aliejų maišyti su maltais linų sėmenimis).

Laikymas. Linų sėmenų aliejų geriausia laikyti šaltai. Dalį, kurią naudojat, reikia laikyti šaldytuve, o kitą – šaldymo kameroje, tada jis neapkarsta.

Kartumas. Net šviežias linų sėmenų aliejus turi kartumo, o kuo ilgiau stovės, tuo bus kartesnis. Žiūrėkite, kada baigiasi aliejaus galiojimo data, nes paskui nepadės nei laikymas šaldytuve, nei šaldiklyje.

Komentarai (3)

Irena 2018-01-26 10:11
Ačiū už straipsnį
..Linkiu sėkmės!
aha 2014-04-05 20:47
sveikas, naudingas ir labai madingas. o tai svarbiausia
Virginija 2014-03-15 09:21
Labai skanu,isbandziau,vartoju kiekviena diena.