12 savaičių dieta, kuri padės pasiruošti vasarai: pokyčiai stulbinantys

12 savaičių dieta, kuri padės pasiruošti vasarai: pokyčiai stulbinantys

Mitybos guru daktaras Michael Mosley paneigė vieną pagrindinių mitų apie svorio metimą. Pasak specialisto, greitas svorio metimas ilgalaikėje perspektyvoje veikia geriau nei lėtas, todėl siūlo išbandyti šią paprastą 12 savaičių dietą, kuri padės pasiekti tobulų kūno linijų ir pasiruošti bikini sezonui.

 

Stebinantys tyrimų rezultatai

 

Express.co.uk teigia, kad neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, jog greitas svorio metimas yra pranašesnis už lėtą ir ilgai besitęsiantį svorio metimą.

 

Gydytojas M. Mosley pasakoja: „Išnagrinėję daugybę tyrimų, kuriuose greitas svorio metimas buvo lyginamas su lėtu ir pastoviu, priėjome prie išvados, kad geriau lieknėti greitai, o ne lėtai“.

 

Ekspertas taip pat atkreipė dėmesį į Australijoje atliktą tyrimą, kurio metu 200 nutukusių savanorių buvo taikomos dietos.

 

Pusės jų buvo paprašyta 12 savaičių laikytis mažai kalorijų turinčios dietos (mažiau nei 800 kalorijų per dieną). Kitos pusės buvo paprašyta 36 savaites sumažinti kalorijų kiekį 500 kalorijų per dieną.

 

Nors antroji, lėtesnio tempo dieta buvo ne tokia drastiška ir iš lieknėjančiųjų pareikalavo mažiau pastangų, vis dėlto, daugeliui jų atsibodo ilgai trunkantys mitybos suvaržymai, be to, erzino lėta pažanga.

 

Tyrimo metu buvo pastebėta, kad 36 savaites trukusią dietą ištvėrė tik pusė tyrimo dalyvių, tuo tarpu 12 savaičių dietą sėkmingai baigė net 80 proc. žmonių.

 

12 savaičių dieta

 

M. Mosley sukurta greito svorio metimo dieta vadinasi „The Very Fast 800“. Pagal šią dietą aštuonias savaites kas dieną suvartojama tik 800 kalorijų. Specialisto teigimu, toks drastiškas kalorijų sumažinimas padeda ne tik greitai numesti nereikalingus kilogramus, bet ir atstato medžiagų apykaitą.

 

„Jei ši dieta jums tinka, rekomenduojame jos laikytis mažiausiai dvi savaites, tačiau galite tokį mitybos būdą tęsti ir iki 12 savaičių, atsižvelgiant į jūsų tikslus ir numestą svorį.“

 

Dietos rezultatai stebina net ir visko mačiusius – ekspertų duomenimis, laikantis šios dietos vidutiniškai numetama apie 10 kg, o teigiami rezultatai išlieka bent 12 mėnesių.

 

Kokius maisto produktus pasirinkti?

 

Laikantis 12 savaičių dietos rekomenduojama valgyti daržoves, mažai kalorijų turinčius vaisius, pavyzdžiui, obuolius ir kriaušes. Taip pat ė mitybos razioną galima įtraukti riešutus, sėklas, ankštines daržoves, neskaldytus grūdus, žuvį ir jūros gėrybes, paukštieną, kiaušinius, pieno produktus ir sveikus riebalus, vengti perdirbtų maisto produktų, miltų ir cukraus.

Komentarai