Vasara – turbūt pats „skaniausias“ ir „sveikiausias“ metų laikas iš visų, kadangi galima mėgautis daugybe skirtingų vaisių ir uogų. O kokiomis gi savybėmis pasižymi, pavyzdžiui, agrastai?
Uogose gausu organinių rūgščių, pektininių medžiagų, vitamino C, B1, E, P, provitamino A, fosforo, kitų mikro- ir makroelementų.
Jos pasižymi unikaliomis savybėmis ir yra naudojamos gydomojoje mityboje. Agrastai labai padeda sergant virškinamojo trako ligomis, nuo kolito ir vidurių užkietėjimo, avitaminozės, inkstų ir šlapimo pūslės ligų. Dėl sudėtyje esančio serotonino juos galima vadinti geru vaistu nuo apatijos ir lengvos depresijos. Taip pat šios uogos padeda kovoti su augliais, stiprina kraujagyslių sieneles, efektyviai šalina iš organizmo radionuklidus.
Gana naudingi ir apdoroti agrastai (nors vitaminų ir mineralinių medžiagų juose lieka mažiau). Iš jų galima virti skanią uogienę, kompotą, gaminti marmeladą; taip pat juos patartina šaldyti žiemai.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (2)