Norite sureguliuoti svorį? Vartokite linų sėmenis!

Norite sureguliuoti svorį? Vartokite linų sėmenis!

Linų sėmenys – tai labai mėgstama pagalbinė svorio mažinimo priemonė, kurios sudėtyje yra polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6, Omega-3 ir Omega-9, virškinamojo trakto veiklą gerinančios ląstelienos, vitaminų ir mikroelementų. Kaip ir nuo ko jas galima vartoti?

Linų sėmenys padeda:

 

  • Sureguliuoti medžiagų apykaitos procesus;
  • Pašalinti iš organizmo šlakus ir skysčių perteklių;
  • Užkirsti kelią toksinų kaupimuisi organizme;
  • Sureguliuoti žarnyno veiklą ir atkurti hormonų pusiausvyrą;
  • Sumažinti apetitą ir cukraus lygį kraujyje.


Profilaktiškai užtenka per dieną suvalgyti apie 5 gramus linų sėmenų. Norintiems numesti svorio, patartina per dieną suvartoti po 4 valgomuosius šaukštus. Geriausia sėmenis sumalti ir valgyti rytais tuščiu skrandžiu, užsigeriant dideliu kiekiu vandens (per dieną būtina suvartoti ne mažiau kaip po 2 litrus skysčių). Mirkyti nereikėtų – nebent turite bėdų dėl virškinamojo trakto.

Jeigu sėmenų dėl kokios nors priežasties negalite vartoti taip, kaip aprašyta, maišykite jas į kefyrą, salotas ir kitus patiekalus, tačiau turėkite omenyje, kad poveikis bus silpnesnis. Metantiems svorį gydymas turėtų trukti ne trumpiau kaip mėnesį, be to, labai rekomenduotina pareguliuoti savo mitybą ir reguliariai pasportuoti.

Svarbu: nors linų sėmenys labai naudingos, vartoti jų norintiems numesti svorio nederėtų, jeigu sergama įvairiomis kepenų ligomis (nerimtų sutrikimų atveju dažniausiai užtenka tik sumažinti dozę) arba inkstuose yra akmenų (sėmenys skatina akmenų ir žvyro pasišalinimą, o šis procesas turi būti labai griežtai kontroliuojamas).

Komentarai (3)

Eugenija 2021-08-13 11:17
Geriu sutrintas,išvirtas vandeny,vaistams užverti.jausenokai.
Vilma 2019-12-31 10:25
Tikrai padeda
Ausra 2018-12-03 19:25
Ar tikrai macija