Pagiriamasis žodis kokosams

Pagiriamasis žodis kokosams

Ar žinojote, tropikuose kokospalmės vadinamos „gyvybės medžiais“? Tai nenuostabu – juk kokosų riešutai pasižymi ypatinga gydomąja galia ir nauda...
 
Hidratacija. Kokosų vanduo yra aktyvesnis nei įprastas. Jis turi tiek pat elektrolitų, kiek ir mūsų kraujas, todėl ypač tinka gausiai prakaituojantiems ir sportuojantiems (kitaip tariant, grąžina tai, ką mes prarandame).
 
Tai įdomu: Antrojo pasaulinio karo metais kokosų vanduo buvo perpilamas vietoje kraujo (esant būtinybei, bet trūkstant kraujo). Ši praktika atokiuose regionuose taikoma ir mūsų dienomis.
 
Vitaminai ir mineralinės medžiagos. Šviežiame kokosų vandenyje gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų: kalio, kalcio, fosforo, magnio, vitaminų B1, B2, B6, C ir kt.
 
Svorio metimui. Kokosų vandens, minkštimo, mangų ir bananų mišinys ne tik skanus, bet ir sotus (reikia: 1 nedidelio kokoso minkštimo ir vandens, 2 bananų ir 1 mango. Viską pertrinkite iki vienalytės masės). Tai pagreitina medžiagų apykaitą. Na, o vartojantiems kokosų aliejų neretai sumažėja saldumynų poreikis.
 
Virškinimui. Kokosų riešutuose gausu skaidulų, gerinančių virškinimą ir neleidžiančių užkietėti viduriams. Riešutai yra natūralus antihistaminas ir antivirusinė priemonė, jie naikina kenksmingas bakterijas ir grybelius.
 
Energijos užtaisas. Nors kokosų aliejus labai riebus, jis greitai perdirbamas į energiją. Reguliuoja cukraus lygį kraujyje, didina ištvermę, palaiko skydliaukės veiklą ir saugo nuo lėtinio nuovargio.
 
Grožio priemonė. Organinis šalto spaudimo aliejus gali atstoti drėkinamąjį veido ir kūno kremą, lūpų balzamą. Jis suteikia plaukams žvilgesio, apsaugo odą nuo saulės. Kai kurie juo valosi dantis. Nėščiosioms padeda išvengti strijų atsiradimo.

Komentarai