Jau kuris laikas kamuoja nemiga? O galbūt priešingai – miegate daug, tačiau nesijaučiate pailsėjęs? Gali būti, kad kalti netinkami mitybos įpročiai. Pasirodo, kad kai kurie maisto produktai suteikia energijos ir tonizuoja, o kiti – ramina ir gali padėti išsimiegoti.
Aminorūgščių turintis maistas
Portalui Express.co.uk, sveikos mitybos specialistė Sue Peacock pasakoja, jog norint gerai išsimiegoti, mitybą vertėtų papildyti aminorūgščių turinčiais maisto produktais.
„Siūlyčiau atkreipti dėmesį į maisto produktus, kuriuose gausu aminorūgščių, konkrečiai – triptofanų“, – pataria specialistė ir priduria, kad triptofanų gausu pieno produktuose, tune, vištienoje, kalakutienoje, įvairiuose riešutuose ir netgi duonoje.
Magnis
Pasak mitybos specialistės, į dienos racioną taip pat vertėtų įtraukti magnio turinčius maisto produktus. „Magnio gausu žaliose lapinėse salotose, riešutuose, bananuose ir pilno grūdo produktuose. Didžiausias magnio privalumas yra tas, jog jis padeda atpalaiduoti raumenis ir netgi sukelia mieguistumą“, – pasakoja S. Peacock.
Ramunėlių arbata
Gerai išsimiegoti gali padėti ir nuo seno visiems gerai žinoma ramunėlių arbata. Ramunėlių arbatoje yra apigenino – antioksidanto, galinčio paskatinti mieguistumą ir padėti išspręsti nemigos problemas.
Tyrimas, kuriame dalyvavo 34 suaugusieji įrodė, kad ramunėlių ekstrakto vartojimas pagreitina užmigimą, pagerina miego kokybę bei sumažina naktinių prabudimų skaičių.
Neapsunkinkite virškinimo
Norint gerai išsimiegoti svarbu ne tik tinkama mityba, bet ir mokėjimas laiku sustoti, bei nepersivalgyti.
„Jeigu prieš miegą valgote dideles maisto porcijas, nevengiate aštrių ir sunkiai virškinamų patiekalų, tikimybė, kad miegosite prastai arba visai neužmigsite – gerokai išauga. Taip pat prieš miegą venkite kofeino, alkoholio ir cukraus, kadangi šios medžiagos sutrikdo smegenų veiklą ir trukdo smegenims atsipalaiduoti“, – pabrėžia mitybos specialistė S. Peacock.
Nedelskite
Suaugusiems patariama miegoti nuo 7 iki 9 valandų per parą. Tinkama miego higiena garantuoja optimalią savijautą visą dieną, užtikrina tinkamą širdies, imuninės sistemos bei psichikos būklę.
„NHS“ primena, kad jeigu nemiga kamuoja ilgiau nei dvi savaites, jaučiate nuolatinį nuovargį, vargina košmarai, sunkiai užmiegate arba dažnai prabundate, nieko nelaukite ir kreipkitės į šeimos gydytoją.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai